Apple się rzuciło: darmowa licencja 1Password dla pracowników firmy. Miło - Tabletowo.pl

Apple się rzuciło: darmowa licencja 1Password dla pracowników firmy. Miło

Coraz większa grupa osób przekonuje się do menadżerów haseł. Sam uważam, że tego typu aplikacja powinna być niezbędnym elementem pracy dla osoby, która intensywnie korzysta z internetu. Podobnie sądzi firma Apple, która zdecydowała się na wykupienie licencji programu 1Password dla swoich wszystkich pracowników.

1Password to płatna aplikacja dostępna dla użytkowników Androida, iOS oraz Windowsa. Można jej również używać w postaci dodatku do przeglądarki – Chrome, Safari, Opera, Internet Explorer i Firefox. Dzięki niej, konsument nie musi pamiętać czy też zapisywać haseł w notatniku. Wystarczy, wpisać hasło do aplikacji i cieszyć się dostępem do zapisanych kodów dostępu.

Apple zdecydowało się zrobić swoim wszystkim 123 tysiącom pracowników (włączając tych pracujących w Apple Store’ach) prezent. Każdy z nich otrzyma darmową licencję dla siebie oraz maksymalnie dla pięciu członków rodziny. Licencje będą wydawane partiami, pierwsza setka personelu otrzyma je w tym tygodniu a pozostali w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

W ubiegłym roku szacowano, że AgileBits, czyli twórcy 1Password, zarobią w 2018 roku od 5 do 10 milionów dolarów. Jednak, wartość umowy z Apple przy założeniu, że otrzymali oni 50% zniżki na rodzinne licencje szacowana jest na 2,5 miliona dolarów. Wartość transakcji w stosunku do zarobków AgileBits jest na tyle duża, że spekuluje się chęć zakupu tej firmy przez giganta z Cupertino. Podobno Jeff Shiner (dyrektor generalny) został podsłuchany w sali konferencyjnej firmy, gdy mówił o przejęciu spółki przez Apple. Biorąc pod uwagę fakt, że amerykański gigant do 2021 roku chciałby zwiększyć przychody z usług do 50 miliardów dolarów czyli o 67%, to plotka może być prawdziwa. Niemniej jednak na Twitterze pojawił się tweet, który zaprzecza o domniemanym wykupie.

Moim zdaniem, przekazanie przez Apple swoim wszystkim pracownikom oraz ich rodzinom darmowych licencji na 1Password jest bardzo miłym gestem.

Źródło: Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona