Prace nad nową nakładką Sony coraz bliższe ukończeniu. Pojawiły się nowe zrzuty ekranu | Tabletowo.pl

Prace nad nową nakładką Sony coraz bliższe ukończeniu. Pojawiły się nowe zrzuty ekranu

Całość prezentuje się na razie bardzo dobrze

Dołącz do dyskusji 0

Sony zainwestowało bardzo dużo pieniędzy w rozwój swoich urządzeń mobilnych. Jednak ich smartfony oraz tablety nie sprzedawały się znakomicie, częściowo dlatego, że kolejne generacje telefonów nie różniły się znacząco od starszych modeli. Poza tym wiele osób narzekało na nakładkę, która prawie w ogóle nie ewoluowała pod względem wyglądu. Na szczęście Japończycy wzięli te uwagi do serca. W Szwecji 500 użytkowników Xperii Z3 testuje nowy launcher, który już teraz zapowiada się bardzo dobrze.

Najnowsza nakładka została opracowana pod kątem Androida 5.1.1 Lollipop i ma się znaleźć we wszystkich nowych Xperiach. Stylistyka launchera przypomina już to, co znamy z czystej wersji systemu od Google. Warto odnotować, że to na razie jedynie koncept. Niektóre ikony nadal przypominają rodowód najnowszego UI – mam nadzieję, że Japończycy zmienią wygląd części z nich.

Poza tym zmniejszono liczbę preinstalowanych aplikacji od producenta. Znalazły się tutaj: Sony Lounge, Album, What’s New, Muzyka, a także aparat. Na poniższych zrzutach ekranu możecie zobaczyć najnowszą odsłonę testowej wersji tego launchera, którą testerzy otrzymali za pośrednictwem OTA.

Aplikacja aparatu dalej oferuje te same funkcje, co jej poprzednia wersja. Zresztą tutaj Japończycy nie mają zbyt wielu elementów do poprawy – chyba się ze mną zgodzicie?

The concept software is only intended for people that have been accepted to the concept initiative. People not part of this activity will not receive any software updates or have access to any feedback channels. Reverting back to official Sony software will only be possible for accepted users.

Sony

Przez najbliższe tygodnie Sony będzie wydawało kolejne aktualizacje, które wprowadzą nowe funkcje i sporo zmian stylistycznych. Oficjalny debiut odbędzie się wraz z premierą nowej generacji flagowych Xperii. Możliwe, że stosowna konferencja odbędzie się już podczas wrześniowych targów IFA 2015.

źródło: Swedroid przez Xperia Blog

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona