Pożycz swoich oczu – aplikacja Be My Eyes już na Androidzie

Od teraz także użytkownicy smartfonów z Androidem mogą pomagać niewidomym. Aplikacja temu służąca, która do tej pory była dostępna jedynie na urządzenia pracujące pod kontrolą iOS, trafiła w końcu do Google Play. Wystarczy więc smartfon i trochę dobrych chęci, aby uczynić życie osoby niewidzącej trochę prostszym.

Be My Eyes to aplikacja, za którą stoi bardzo prosty koncept, który polega dosłownie na „pożyczeniu” swoich oczu osobie niewidzącej. Po ściągnięciu aplikacji na swój smartfon, zostaniesz poproszony o zadeklarowanie, czy jesteś osobą niewidomą, czy też normalnie widzącą. Jeśli wybierzesz pierwszą z opcji, na ekranie wyświetlony zostanie wirtualny przycisk, po wciśnięciu którego nawiązane zostanie połączenie wideo z pierwszym dostępnym wolontariuszem. Teraz możesz skierować kamerę swojego smartfona na cokolwiek, z czym nie potrafisz sobie poradzić. Wolontariusz, który wybrał drugą opcję, otrzymuje wówczas powiadomienie o nadchodzącym połączeniu. Odbierając je, uzyskuje dostęp do obrazu z kamery Twojego smartfona. Może wówczas pomóc np. w odczytaniu jakiejś informacji lub w zorientowaniu się w przestrzeni.

Be My Eyes (fot. Google Play)

Naprawdę niewiele potrzeba, aby komuś pomóc. Ta pomoc natomiast może być dla kogoś nieoceniona. Odczytanie daty ważności, tablicy informacyjnej, adresu itp. Dzięki aplikacji Be My Eyes jest to prostsze niż kiedykolwiek, a rozwiązanie to przy okazji wydaje się działać. W App Store jej ocena to aż 4/5 gwiazdek przy 490 ocenach. Wersja Google Play to z kolei ocena na poziomie 4,9 przy 258 recenzjach. Warto też wspomnieć o tym, że aplikacja działa globalnie (choć dobiera wolontariuszy na podstawie wybranego przez nich, preferowanego języka) oraz oferuje spolszczony interfejs.

Drobne gesty mają sens, a Be My Eyes tylko to potwierdza. Zachęcam Was więc do pobrania aplikacji i spróbowania własnych sił w pomaganiu. Programik znaleźć możecie w >App Store< oraz >Google Play<.

Źródło: Phone Arena

POLECAMY RÓWNIEŻ:

https://www.tabletowo.pl/2017/07/12/microsoft-tworzy-przewodnika-dla-niewidomych-poznajcie-seeing-ai/