Reklama

Poznaliśmy szczegóły Call of Duty: Warzone. Spora dawka nowości w gatunku

Największa mapa w gatunku, darmowość i ciekawe systemy rozgrywki

Gatunek battle royale zszedł już trochę na bok, choć wciąż cieszy się niegasnącą popularnością. Wbicie się w rynek jest aktualnie bardzo trudne bez posiadania odpowiedniej renomľy lub zaufanej marki, jednak nie niemożliwe. Jakiś czas temu potwierdzono kolejną wariację serii Call of Duty odnośnie tego gatunku i właśnie do sieci wyciekły bardzo intrygujące szczegóły.

Reklama

Call of Duty: Warzone to osobna, duża gra free to play

W sieci przedwcześnie pojawił się filmik recenzujący długo wyczekiwany tryby battle royale dla świetnie ocenianego Call of Duty: Modern Warfare. Co prawda oryginał został już usunięty, jednak poniżej znajdziecie jego reupload.

Call of Duty: Warzone ma być samodzielnym, darmowym tytułem przeznaczonym na PC, PS4 i XOne. Nie podano przewidywanej daty premiery, choć można śmiało zakładać, że jest ona bliżej niż dalej. Równie oczywistym faktem jest to, że gra bez wątpienia pojawi się również na nowej generacji konsol.

https://youtu.be/-AmfcVJb-tc

Spora dawka nowości w gatunku

Mapa gry ma być największą dostępną w gatunku battle royale i znaleźć mają się na niej lokacje znane z poprzednich części serii. Fani Call of Duty mogą czuć się naprawdę podekscytowani, ponieważ udostępnienie ogromnej mapy nie oznacza spowolnienia tempa gry. Produkcja nie utraci dynamiki poprzedników i wciąż będzie stawiać na szybkie starcia w ciasnych pomieszczeniach.

W rozgrywce będzie mogło wziąć udział aż 150 graczy, jednak niewykluczone, że w przyszłości liczba ta ulegnie zwiększeniu. Moim zdaniem ciężko będzie zbalansować rozgrywkę dla tak dużej liczbie osób, jednak trzymam kciuki aby plan wypalił i wirtualne pole bitwy było tak duże jak nigdy wcześniej.

Lista nowinek w gatunku jeszcze się nie wyczerpała, ponieważ gra posiada nowatorski system odradzania się, który o dziwo pozostaje w klimacie serii. We wstępnej fazie rozgrywki możliwe będzie pojedynkowanie się z innymi poległymi graczami w Gułagu, a pokonanie przeciwników zagwarantuje nam powrót na mapę. Później odradzanie się będzie możliwe za pośrednictwem naszych współtowarzyszy, którzy będą mogli wykupić nas ze szponów śmierci za pośrednictwem wirtualnej waluty.

Call of Duty: Warzone tworzone jest przez studia Infinity Ward i Raven Software. Mam nadzieję, że w praktyce gra sprawdzi się równie dobrze jak na filmach z rozgrywki, ponieważ od czasu Apex Legends nie powstała żadna gra battle royale mogąca wnieść coś świeżego do gatunku.

AKTUALIZACJA: Pojawił się oficjalny zwiastun gry. Call of Duty: Warzone dostępne będzie już od jutra!

Źródło: TheSithAxis, własne