Asus ZenFone logo (fot. Tabletowo.pl)

Poznaliśmy datę premiery Asusa ZenFone 6

Asus tworzy świetne smartfony, jednak te – z sobie znanych względów – czasem napotykają na problem z przebiciem się do świadomości przeciętnego konsumenta. Znam może z jedną osobę, która korzysta ze smartfona tej firmy. Nie jest to porywający wynik. Czy nadchodzący ZenFone 6 odwróci ten trend?

Bez zbędnego owijania w bawełnę. Urządzenia nie zobaczymy podczas targów MWC w Barcelonie. Nie oznacza to jednak, że producent zamierza przespać największe święto miłośników mobilnej technologii. Co to, to nie. Asus pokazał materiał promujący swojego flagowca na obecny rok. Redaktorzy serwisu źródłowego otrzymali nawet gazetkę promocyjną firmy na lotnisku w Barcelonie. Na pewno nie można posądzić producenta o grzech zaniechania.

Reklama

Zgodnie z materiałem zdjęciowym, ZenFone 6 zadebiutuje 14 maja w Walencji. Właśnie to hiszpańskie miasto będzie gospodarzem wydarzenia organizowanego przez Asusa. Jest to jednocześnie pierwsza zajawka, która wprost nawiązuje do tego urządzenia. Nie wiemy nawet, czy akcja z rozdawaniem gazetek była jednorazowym działaniem marketingowym czy producent będzie starał się jeszcze w jakiś sposób przypomnieć o sobie. Na szczęście na miejscu jest Kasia, więc gdy tylko Asus znów przypomni o ZenFone 6, na pewno będziemy Was o tym informować.

Fot: lowyat.net

Zagadką pozostaje specyfikacja techniczna oraz wygląd urządzenia, choć w tej drugiej kwestii napotykamy na pewne poszlaki, które zostawił nam producent. Z fotografii wyłania się obraz smartfona z dużym, niemal bezramkowym ekranem, najprawdopodobniej nieposiadającym notcha. Zagwozdką pozostaje to, czy kamera selfie będzie wysuwała się jak w sliderze czy też raczej będzie ona automatycznie wysuwać się z obudowy, niczym peryskop, gdy aktywujemy odpowiednią funkcję w ustawieniach aplikacji aparatu.

Kończąc, warto też zauważyć, że nie potwierdziły się wcześniejsze plotki. Jakiś czas temu internet obiegło zdjęcie, które przedstawiało rzekomego Asusa ZenFone 6. Pisałem dla Was o tym urządzeniu w tym wpisie. Fotka dość klarownie wskazywała na obecność „łezki”, którą dość szeroko spopularyzował w branży OnePlus 6T. Wygląda na to, że od tego czasu firma albo zdążyła zmodyfikować prototyp, albo też patrzyliśmy na zupełnie inny produkt.

Pytań jest bardzo dużo, a odpowiedzi na nie zdaje się obecnie znać tylko producent. Wszystkich, którzy marzą o ZenFone 6, należy poprosić o odrobinę cierpliwości. Ostatecznie, od maja dzieli nas już niedużo czasu.

źródło: lowyat.net