Poznajcie PiPad - tablet z Raspberry Pi | Tabletowo.pl

Poznajcie PiPad – tablet z Raspberry Pi

Dołącz do dyskusji 0
pipad1

Popularność tabletów oraz mikrokomputera Raspberry Pi wręcz prosiły się o to, by „malinka” znalazła się we wnętrzu jednego z urządzeń. Podjął się tego Michael Castor, tworząc z drewna i węgla oraz Raspberry Pi tablet o nazwie PiPad.

Jak mówi sam twórca PiPada, na rynku codziennie pojawiają się nowe tablety, cieńsze, lżejsze, szybsze, ale wyglądające identycznie. Kiedy zaś sam pracował nad modelem opartym o Raspberry Pi, chciał „systemu all-in-one: użytecznego, przenośnego, opartego na Linuksie”. Co więcej – PiPad zbudowany jest ze sklejki z brzozy bałtyckiej oraz włókna węglowego. Ponadto posiada 10,1-calowy wyświetlacz, który pobiera 5V i wyposażony jest w baterię o pojemności 10000mAh, którą można ładować za pomocą ładowarki od telefonu komórkowego. Akumulator ten pozwala na pracę około 6 godzin.

pipad2

PiPad kosztuje 350 dolarów, posiada także autograf Ebena Uptona z Raspberry Pi, który był pod wrażeniem urządzenia podczas eventu Maker Faire w Nowym Jorku. Więcej zdjęć PiPada, także wykonanych podczas jego tworzenia, można zobaczyć w serwisie Flickr.

[ź] bgr

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona