Powstanie elektryczne BMW na bazie modelu „1”

Jakiś czas temu BMW zapowiedziało, że do 2023 r. zadebiutuje 12 w pełni elektrycznych pojazdów sygnowanych znaczkiem niemieckiego producenta. Czy jednym z nich będzie nowe BMW i1?

Tak wynika z wywiadu przeprowadzanego na łamach magazynu Auto Express. Robert Irlinger, szef działu EV firmy BMW, zdradził w nim, że niemiecki koncern jest w trakcie przygotowywania całkiem nowego, w pełni elektrycznego modelu.

Reklama

Ma nim być „i1” – bezemisyjny pojazd bazujący na niedawno debiutującym hatchbacku serii 1. Co ciekawe słowo „bazujący” ma mieć tu bardzo skromne znaczenie, bowiem różnice pomiędzy samochodami nie powinny być na pierwszy rzut oka zauważalne. Oba samochody powinny mieć przedni napęd, oferować te same rozmiary z zewnątrz i ilość miejsca w środku, a dodatkowo zapewniać podobną „radość z jazdy”.

Co ciekawe, Robert Irlinger zapewnił także w wywiadzie, że obecne możliwości BMW pozwalają na niemal dowolne elektryfikowanie każdego modelu w ofercie marki – zarówno przednio jak i tylno- napędowego. Może to oznaczać, że niebawem zobaczymy kolejne projekty elektrycznych samochodów bazujących na już istniejących modelach.

Nowe BMW serii 1 zostało zaprezentowane w maju 2019 roku. Po raz pierwszy w historii marki jest oferowane wyłącznie jako 5-drzwiowy hatchback, a także ma przedni napęd. Jeśli wierzyć w zapewnienia pojawiające się w wywiadzie, jego elektryczną wersję możemy ujrzeć już w 2023 roku.

Źródło: motor1