Powstał 64-bitowy emulator Androida L dla procesorów Intel x86 | Tabletowo.pl

Powstał 64-bitowy emulator Androida L dla procesorów Intel x86

Dołącz do dyskusji 0

Android L wprowadzi wiele nowości, główną nowinką będzie oczywiście obsługa 64-bitowych układów. Jednak aby aplikacje firm trzecich mogły wykorzystać potencjał drzemiący w 64-bitach, muszą zostać dostosowane do tej architektury. W tym celu konto Android Developers na Google+ udostępniło stosowne pliki instalacyjne na Windowsa, OS X i Linuxa. 

Dla aplikacji 64-bity to przede wszystkim zwiększony, adresowalny obszar pamięci, większa liczba rejestrów oraz nowe zestawy instrukcji. Na chwilę obecną emulator pozwala dostosować programy do procesorów Intela. Na wersję dedykowaną 64-bitowym układom ARM trzeba jeszcze poczekać. Aplikacje zbudowane na Javie automatycznie odczują korzyść z 64-bitów, natomiast te oparte na Android NDK, będą wymagać optymalizacji.

Wiadomo, że w Androidzie L nie będzie już Dalvika, domyślnie zostanie włączony ART. Emulator to również możliwość testowania aplikacji właśnie pod kątem ART. Już teraz w KitKacie widać, że niektórym programom Android Runtime służy, a w innych nic nie zmienia. Odpowiednie wykorzystanie tych bibliotek, jak i 64-bitów może znacząco usprawnić płynność i stabilność Androida. Wiele zależy tutaj od programistów, Google’a i szybkości wdrażania Androida L.

Jeżeli chcecie sprawdzić emulator, to odsyłam Was do tego linku.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona