kangurek kao

Hype poza skalą: powstaje nowy Kangurek Kao! „Dwójka” za darmo na Steam

Jeśli mamy wystarczająco dużo wiosen na karku i jesteśmy, albo przynajmniej swego czasu byliśmy zapalonymi graczami, to musimy kojarzyć Kangurka Kao. To jedna z gier, która zdefiniowała pojęcie platformówek w Polsce.

Kangurek Kao to duma polskiego gamedevu

Dziś, gdy CD Projekt RED jest najwyżej notowaną spółką na polskiej giełdzie, nikt nie podważa tezy, że produkcja gier może przynieść ogromną rozpoznawalność i pieniądze. Dwadzieścia lat temu polskie gry tworzyli pasjonaci przy pomocy kilku kumpli ze studiów. Właśnie wtedy powstała pierwsza gra z serii Kangurek Kao.

W listopadzie 2000 roku gracze mogli poznać efekt prac polskiego zespołu Tate Multimedia i francuskiego Titus Interactive. Gra z miejsca stała się hitem, stając się „narodową” odpowiedzią na Crasha Bandicoota i Raymana. W sumie gry z serii Kangurek Kao rozeszły się w nakładzie ponad 700 tys. sztuk, co jak na ówczesne realia było znakomitym wynikiem.

Nadchodzi kolejna część

Oficjalne profile Kao the Kangaroo na Facebooku i Twitterze potwierdził, że trwają prace nad produkcją kolejnej części serii. Jej ostatnia odsłona pojawiła się w 2005 roku, więc fani walecznego australijskiego boksera musieli czekać naprawdę długo na informacje o jakimkolwiek następcy Tajemnicy Wulkanu. 

Grafika prowadząca sugeruje, że nowy Kangurek Kao nie będzie miał żadnego dodatku w tytule – szykuje się więc totalny reboot. Hasztagi przy publikacji postu pozycjonują grę jako tytuł indie, więc raczej nie będzie to wysokobudżetowa gra AAA. Zresztą chyba nie tego oczekiwalibyśmy po kolorowej platformówce. Pytanie, czy będzie w stanie przebić takie tytuły jak Crash Bandicoot: Insane Trilogy czy Ratchet & Clank sprzed paru lat.

Kangurek Kao: Runda 2 za darmo na Steam

Jeśli chcemy otrzymywać informacje na temat postępów w produkcji nowego Kangurka Kao, powinniśmy zapisać się na newsletter, dostępny na tej stronie. By podtrzymać zainteresowanie tytułem, Tate Multimedia udostępnia grę Kangurek Kao: Runda 2 za darmo na platformie Steam.

https://youtu.be/PuRW8YiuFi4

To znakomita okazja, by powrócić do dziecinnych lat za pomocą tego wehikułu czasu. I przekonać się, że sterowanie boksującym kangurem było inspiracją dla twórców Dark Souls, bo mimo swojej cukierkowej grafiki, potrafi czasem być całkiem wymagająca.

 

źródło: kangaroo.com