Nowy powerbank od Xiaomi – tym razem z portem USB typu C i szybkim ładowaniem

Firma Xiaomi znana jest przede wszystkim z produkcji smartfonów o świetnym stosunku jakości do ceny, dwóch generacji opaski Mi Band, bijącej rekordy popularności oraz powerbanków. Ta ostatnia kategoria produktów została właśnie powiększona o kolejnego przedstawiciela.

Tym razem w portfolio Xiaomi pojawił się bank energii z dwoma ważnymi funkcjami. Pierwszą jest dwustronne szybkie ładowanie, które wciąż jest rzadko spotykane w powerbankach. Drugą natomiast – USB typu C, za pomocą którego możemy naładować akcesorium (ma to trwać ok. 3,5h zamiast standardowych 6h, dzięki wspomnianemu szybkiemu ładowaniu).

Ogniwo o pojemności 10000 mAh ma być w stanie naładować czterokrotnie iPhone’a 6, 1,5 raza iPada mini lub 2,5 raza Xiaomi Mi Note. Obudowa powerbanka została wykonana z aluminium, a jego grubość to jedynie 12,58 mm.

W zestawie znajdziemy kabel USB z końcówką typu C, ale wiele wskazuje na to, że również z przejściówką na standardowe microUSB (tak przynajmniej wnioskuję po grafice powyżej). Nowość od Xiaomi została rozsądnie wyceniona – na 22 dolary.

źródło: xiaomi, gizchina