Potrzebujesz powerbanku z Dash Charge? Zbuduj go sobie sam tak, jak pewien użytkownik forum OnePlus - Tabletowo.pl

Potrzebujesz powerbanku z Dash Charge? Zbuduj go sobie sam tak, jak pewien użytkownik forum OnePlus

Dołącz do dyskusji 0

Powerbanki to popularne gadżety, które bardzo chętnie kupujemy, chociaż teraz nie wybieramy już pierwszego lepszego z brzegu. Często od takiego sprzętu wymagamy, aby wspierał szybkie ładowanie. Właściciele smartfonów OnePlus mieli z tym jednak pewien problem – otóż na rynku nie ma powerbanków, wspierających technologię Dash Charge. Problem ten na szczęście można, używając odrobiny sprytu,  rozwiązać samemu w domu.

Użytkownicy takich smartfonów, jak Xiaomi, LG czy HTC mają o wiele łatwiej w życiu. Dlaczego? Otóż na rynku znajdą wiele powerbanków, które wspierają Qualcomm Quick Charge. Trudniej mają jednak właściciele urządzeń od OnePlus. Firma ta ma własny standard szybkiego ładowania o nazwie Dash Charge. Przekłada się to na to, że nie sposób znaleźć w sklepach takiego banku energii, który szybko naładowałby ich sprzęt. Znalazła się jednak osoba, która całkiem sprytnie rozwiązała ten problem.

Jeden z użytkowników forum OnePlus najpierw wyposażył się w powerbank do laptopa. Autor poradnika twierdzi, że minimalny output musi wynosić 12V, jednak on w swoim sprzęcie ma aż 19V. Następnie użytkownik ten zakupił przejściówkę z wejścia laptopowego w powerbanku na gniazdo zapalniczki. Dlaczego akurat gniazdo zapalniczki? Już wyjaśniam.

Tabletowo.pl Potrzebujesz powerbanku z Dash Charge? Zbuduj go sobie sam tak, jak pewien użytkownik forum OnePlus Akcesoria Ciekawostki OnePlus

Przejściówka na gniazdo zapalniczki

Otóż na rynku znajdziemy ładowarki samochodowe, które wspierają technologię Dash Charge. Tak, wystarczy dedykowaną ładowarkę wpiąć w to gniazdo, a do tego gniazdka, za pomocą oryginalnego kabla OnePlus, podłączyć smartfon. Urządzenie powinno ładować się z wykorzystaniem technologii szybkiego ładowania.

Tabletowo.pl Potrzebujesz powerbanku z Dash Charge? Zbuduj go sobie sam tak, jak pewien użytkownik forum OnePlus Akcesoria Ciekawostki OnePlus

Ładowarka samochodowa z Dash Charge

I taka właśnie konstrukcja złożona z kilku elementów pozwala cieszyć się z Dash Charge przy ładowaniu z powerbanku. Wiadomo, tradycyjny bank energii z szybkim ładowaniem jest o wiele lepszym rozwiązaniem, choć wyżej przedstawiona metoda to faktycznie jakieś wyjście.

*Na zdjęciu tytułowym OnePlus 5T (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Anię)

Źródło: Forum OnePlus przez Telefoniarze bardziej lub mnie znani

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona