Jeśli lubisz się wyróżniać lub cenisz sobie oryginalność, to powerbanki BUQU są dla Ciebie 18
BUQU powerbank (fot. BUQU)

Jeśli lubisz się wyróżniać lub cenisz sobie oryginalność, to powerbanki BUQU są dla Ciebie

Powerbanki to jedne z najczęściej kupowanych akcesoriów do urządzeń mobilnych. Zwykle mają one kształt prostopadłościanu, jednak amerykańska firma BUQU, która właśnie wchodzi na polski rynek, podchodzi do nich w nieco inny, dużo bardziej oryginalny sposób, który z pewnością przypadnie wielu użytkownikom do gustu.

Jak podaje producent, BUQU (czyta się: „buku”) jest skrótem od Be Unique i wynika z głębokiego przekonania, że lepiej wyrazić swoją indywidualność niż żyć zgodnie z przyjętą normą. I faktycznie, w ofercie marki nie znajdziemy ani jednego klasycznego powerbanku, ponieważ żaden z nich nie wygląda jak to akcesorium (a przynajmniej nie na pierwszy rzut oka).

Powerbanki BUQU przybierają różne postaci: świnki (różowej, złotej, czarnej), kaczuszki, pingwina, duszka, granatu (złotego, różowego, Rose Gold), loda na patyku, ananasa (złoto-różowego, zielono-różowego, żółto-zielonego), kawałka ciasta z wizerunkiem Steve Aoki, puchatej kulki (pięć wzorów do wyboru) i arbuza.

Pojemność każdego z ww. powerbanków to 2500 mAh. To niewiele, więc raczej będą one pomocne głównie w awaryjnych sytuacjach, bowiem taki zapas energii nie wystarczy, aby w zdecydowanej większości smartfonów uzupełnić baterię od 0% do 100%. Urządzenia mają dwa porty: microUSB i USB-A. Jest też dioda, wskazująca stan naładowania banku energii.

Oficjalnym dystrybutorem urządzeń marki BUQU jest firma My Adventure Sp. z o.o. Powerbanki mają trafić do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni. W zależności od wersji, ich cena będzie wynosić od 109 do 119 złotych. Trochę dużo, ale za tak oryginalny design trzeba zapłacić i już.

Źródło: informacja prasowa