Poważne problemy Nexusów 7 po aktualizacji do Androida 5.0.2 Lollipop | Tabletowo.pl

Poważne problemy Nexusów 7 po aktualizacji do Androida 5.0.2 Lollipop

Dołącz do dyskusji 0

Niedawno obie generacje Nexusa 7 otrzymały aktualizację do Androida 5.0.2. Wkrótce otrzymają już wersję 5.1, ale niestety obecna wersja oprogramowania może im poważnie zaszkodzić. Otóż ostatni update OTA zbrickował sporo urządzeń. Czy da się przed tym uchronić swój tablet?

Problem dotyczy wyłącznie wersji 5.0.2, więc jeżeli nadal posiadacie starszy wariant systemu koniecznie pozostańcie na nim i poczekajcie na naprawę aktualizacji przez Google. Oczywiście bezpieczni są także posiadacze Nexusów 7 z Custom ROM-ami. Aczkolwiek dla bezpieczeństwa warto zrobić kopię zapasową swojego urządzenia.

Cały problem jest opisywany na bieżąco przez użytkowników na Twiterze pod hasztagiem #nexus7bricked oraz na Reddicie w tym wątku. Niestety Google i Asus umywają ręce i nie widzą w tej sytuacji swojej winy. Cóż, jeżeli tablety wyświetlają jedynie logo twórcy oprogramowania i nie chcą załadować systemu i plików to zdecydowanie coś nie gra.

Wszystko zostało spowodowane przez błąd na partycji systemowej. Zresztą spójrzcie na poniższe zdjęcia, przedstawiające zbrickowanego Nexusa 7 2013.

Nexus 7 Android 5.0.2 zbrickowany

Na szczęście nie wszystkie Nexusy 7 zostały zbrickowane. Natomiast w uszkodzonych egzemplarzach jedynym ratunkiem jest wymiana płyty głównej – najlepiej, jakby zostało to wykonane jeszcze w ramach gwarancji. Mam jednak nadzieję, że ta usterka pojawiła się tylko w nielicznych tabletach.

Czy spotkaliście się z takim problemem? Chętnie poznamy opinię użytkowników Nexusa 7 pierwszej i drugiej generacji na temat ostatniej aktualizacji.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona