Potwierdzone: Xiaomi Mi 6 zadebiutuje 19 kwietnia. Może być jednak droższy niż wcześniej mówiono 16

Potwierdzone: Xiaomi Mi 6 zadebiutuje 19 kwietnia. Może być jednak droższy niż wcześniej mówiono

Niektóre serwisy hucznie ogłaszały wczoraj, że dziś zadebiutuje Mi 6 i nie ukrywam, też na początku dałem się nabrać. Wystarczyła mi jednak szybka analiza sytuacji oraz konsultacja z redakcyjnym kolegą Karolem, żeby dojść do wniosku, że są na to nikłe szanse. I rzeczywiście, tak jak nam się wydawało, dziś Xiaomi dopiero podało oficjalną datę premiery flagowca.

Mi 6 i Mi 6 Plus (bo fakt pojawienia się również tego drugiego jest niezaprzeczalny) zadebiutują 19 kwietnia, czyli w następną środę. Co ciekawe, osobiście nie przypominam sobie, aby data ta kiedykolwiek padła w którymś z przecieków – najczęściej podawano, że flagowce zostaną zaprezentowane albo 11, albo 18 kwietnia.

Podanie oficjalnej daty premiery Mi 6 i Mi 6 Plus nie oznacza końca przecieków na ich temat. Podejrzewam nawet, że w najbliższych dniach zostaniemy nimi – dosłownie – „zasypani”. I wcale nie musieliśmy długo czekać, ponieważ właśnie pojawił się kolejny, dotyczący domniemanych cen wszystkich wersji obu flagowców (bo ma być ich kilka). Nie jest to pierwszy raz, kiedy mówimy o tym, jednak nowe informacje nie pokrywają się z wcześniejszymi.

Od razu trzeba zaznaczyć, że pochodzą one z Weibo, które jest „wylęgarnią” bardzo często mających niewiele zgodnego z prawdą przecieków, ale mimo wszystko pozwolę sobie je przytoczyć. Choć wcale nie są one optymistyczne. Według użytkownika, podpisującego się nickiem BaymaxPhone, Mi 6 ma kosztować 2199 juanów (~1300 złotych) za wersję 4GB/64GB i 2599 juanów (~1550 złotych) za wariant 4GB/128GB. Za Mi 6 Plus trzeba będzie z kolei zapłacić 2699 juanów (~1600 złotych; 6GB/64GB), 3099 juanów (~1850 złotych; 6GB/128GB) lub nawet 3699 juanów (~2200 złotych; 6GB/256GB).

Warto zauważyć, że 4GB RAM zarezerwowane jest dla Mi 6, natomiast 6GB dla Mi 6 Plus. Czy tak będzie w rzeczywistości – się okaże. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby zaraz pojawił się przeciek, który całkowicie to zaneguje. Cóż, taka już ich „uroda” ;)

Źródło: Xiaomi dzięki AndroidPure, Weibo przez GSMArena

Obserwuj nas