Xiaomi logo
Xiaomi logo

Potwierdzone: Xiaomi Mi 6 zadebiutuje w kwietniu

Nie ukrywam, że przechodzę dość obojętnie obok większości przecieków na temat Xiaomi Mi 6. Niektóre z nich są bowiem tak ekstremalnie – ok, powiem delikatnie – wątpliwej jakości, że aż się za głowę łapię, że ktoś może w nie wierzyć. Teraz jednak mam dla Was w 100% oficjalną informację, że tegoroczny flagowiec chińskiego Apple zadebiutuje już w przyszłym miesiącu.

Potwierdził to sam założyciel Xiaomi, Lei Jun. Podczas dzisiejszego, wieczornego live czatu powiedział, że premiera Mi 6 zaplanowana jest na kwiecień. I choć nie podał konkretnej daty, to nieoficjalnie mówi się, że smartfon zostanie zaprezentowany 11 dnia tego miesiąca. Jest to wtorek, więc taki scenariusz jest możliwy.

Co więcej, kwietniową premierę potwierdził też serwis DigiTimes. A żeby tego było mało, dzięki niemu dowiadujemy się także, że Qualcomm ma Xiaomi za bardzo ważnego partnera, ponieważ jemu – jako jednemu z pierwszych, zaraz po Samsungu – obiecał kolejną partię Snapdragona 835. W dodatku w niższej cenie. Normalnie procesor kosztuje 45-50 dolarów za sztukę, ale Chińczycy dostaną go za 30 dolarów za sztukę.

Jak wspomniałem, na temat Xiaomi Mi 6 pojawiła się już cała masa przecieków, jednak ja osobiście podchodzę do nich bardzo sceptycznie. Szczególnie, że jedynym, pewnym faktem jest… kwietniowa premiera. Pozostałe rzeczy (jak podwójny aparat w obu wersjach, wodoszczelność czy brak 3,5 mm złącza słuchawkowego) to tylko niczym nie potwierdzone plotki. Ale żeby nie było, poniżej możecie zapoznać się z potencjalną specyfikacją tegorocznego flagowca Xiaomi – zarówno wariantu podstawowego, jak i z Plusem w nazwie.

Potencjalna specyfikacja Xiaomi Mi 6 i Mi 6 Plus (fot. Slashleaks)

Źródło: My Drivers, DigiTimes