Nokia Lumia 1520

Portfolio Microsoftu może wkrótce wzbogacić się o 6-calową Lumię

Czytając Wasze komentarze pod wpisami na temat nowych Lumii, często można napotkać się na zarzuty, że oczekiwalibyście czegoś… ekhm, większego. Wygląda na to, że Wasze prośby zostały wysłuchane i wkrótce Microsoft dołączy do swojego portfolio 6-calową Lumię.

Taką rewelację zdradził nam GFXBench, w którym to pojawił się nowy smartfon z systemem operacyjnym Windows Phone (oczywiście chodzi tu na pewno o jego najnowszą odsłonę, czyli Windows 10 Mobile). Przeglądając specyfikację podaną przez benchmark od razu widać, że mamy do czynienia z wręcz flagowym urządzeniem. Zostało ono bowiem wyposażone w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, układ graficzny Adreno 530, aparat główny o matrycy 20 Mpix z możliwością nagrywania wideo w 4K, kamerkę na przodzie 12 Mpix oraz 64 GB pamięci wewnętrznej.

Microsoft Lumia 6 cali

Jedynym mankamentem, widocznym na powyższym screenie, jest tylko 1,5 GB RAM. To dość mało, jak na tego typu urządzenie, zwłaszcza, że flagowe Lumie 950 i 950 XL mają już po 3 GB pamięci operacyjnej. Myślę więc, że trzeba podejść z pewną dozą rezerwy do tej informacji i poczekać na (ewentualne) kolejne przecieki, które potwierdzą (lub zaprzeczą) temu, czego się właśnie dowiedzieliśmy. Może się też bowiem okazać, że smartfon będzie miał na obudowie inne logo niż Microsoft.

*Na zdjęciu wyróżniającym Nokia Lumia 1520

Źródło: GFXBench