Port systemu WebOS na Google Nexus 7

image

Nexus 7 jako pomazaniec firm Google oraz ASUS z całą pewnością nie może narzekać na brak wsparcia – nie tylko tego od producentów. Pierwszy tablet Giganta z Mountain View przez cały czas otrzymuje liczne modyfikacje, które mają polepszyć wydajność i komfort użytkowania. Pojawiła się nawet kompilacja Ubuntu Linux dla siódemki.

Od teraz użytkownicy tabletu mają kolejny system operacyjny do wyboru. Do Nexusa 7 został przystosowany port WebOS, który pierwotnie stworzony został dla Galaxy Nexusa. Oprogramowanie na razie jest w bardzo wczesnym stadium rozwoju, jednakże warto o nim tak czy siak wspomnieć. Obecnie wśród braków najpoważniejszą wadą jest brak akceleracji graficznej, co przekłada się na niską wydajność urządzenia. Port w dużym stopniu jest uniezależniony od komputera – tylko aby zabootować WebOS należy skorzystać z PC, system po włączeniu działa już w pełni samodzielnie.

Reklama

Nie omieszkam Was zapytać – czy korzystacie z takich modyfikacji na swoich urządzeniach? Czy jednak wolicie względną stabilność Androida? Zapraszam do dyskusji.

Źródło