Porównanie 18 7-calowych tabletów do 350 złotych

Jaki tablet wybrać? To pytanie słyszę co najmniej kilkanaście razy dziennie. Pojawia się ono w komentarzach na Tabletowo, na naszym forum, w mejlach do członków redakcji, ale i na portalach społecznościowych i mikroblogowych. Jak doskonale wiecie, staram się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom i publikować recenzje, testy i zestawienia urządzeń, które mogą Was zainteresować i odpowiedzieć na to skomplikowane pytanie. Z racji tego, że coraz częściej zadajecie pytania o najtańsze produkty, to właśnie te modele postanowiłam wziąć na tapetę. Spędziłam z nimi ostatnie tygodnie (tak, tak, miałam “tabletowe święta”). Poznałam je od podszewki. I, wierzcie mi, najchętniej teraz pojechałabym na urlop, odpocząć od tabletów, bo już mam dość tak tanich urządzeń, a raczej ich ekranów – bo duża ich część oferuje po prostu bardzo kiepskie wyświetlacze, z którymi dłuższy kontakt pozostawia skazę na psychice. Ale – co ciekawe – mimo niskiej ceny, urządzenia te całkiem nieźle działają.

Postanowiłam do najnowszego zestawienia zebrać kilkanaście tabletów z ekranami o przekątnej 7”, których cena nie przekracza 350 złotych. Początkowo miało być ich 20, ostatecznie udało się otrzymać do testów 18 modeli. To i tak więcej niż w ostatnim tego typu materiale – pół roku temu przedstawiłam Wam porównanie 16 7,85-calowych tabletów do 1000 złotych.

porównanie-18-tabletów7calido350złotych-tabletowo-12

Mam wielką nadzieję, że kolejna publikacja tego typu przypadnie Wam do gustu jeszcze bardziej niż pierwsza i chętnie będziecie wypatrywać kolejnych. Bo te, z pewnością, sukcesywnie będą się pojawiać. Co więcej, możecie mieć wpływ na to, jakie produkty i z którego segmentu w najbliższej przyszłości wezmę pod uwagę – zostawcie swoje propozycje w komentarzach.

Zestawienie pod względem formy będzie bardzo zbliżone do tego, które przywołałam wyżej. Oczywiście jeśli będziecie mieć jakiekolwiek pytania odnośnie samego zestawienia lub produktów, które się w nim znalazły – zapraszam do komentarzy. A tymczasem… Zaczynajmy!

Na początek parametry techniczne wszystkich tabletów. Jako że wordpressowa tabela wyglądałaby niezbyt fortunnie, załączam ją w formie screenshota – bardziej przejrzyście:

specyfikacjatechniczna2-zestawienietabletów7calido350złotych

porównanie-18-tabletów7calido350złotych-tabletowo-01

Dla łatwiejszego odnalezienia się w niniejszym materiale, został on podzielony na strony:

Spis treści:
1. Wprowadzenie
2. Jakość wykonania i wzornictwo
3. Wyświetlacz
4. Akumulator
5. Działanie, oprogramowanie
6. Moduły łączności
7. Benchmarki
8. Podsumowanie i ocena końcowa