Kolejne porównanie: tym razem Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ vs iPhone 7 i 7 Plus | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Kolejne porównanie: tym razem Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ vs iPhone 7 i 7 Plus

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj mieliśmy okazję zobaczyć, jak wypadają Galaxy S8 i Galaxy S8+ w porównaniu z Galaxy S6, Galaxy S7 i Galaxy Note 7. Teraz natomiast przyszedł czas, aby tegoroczne flagowce Samsunga zestawić z (jeszcze) najnowszymi iPhone’ami: 7 i 7 Plus.

Gabarytowo – choć w sumie minimalnie – największy z całej czwórki jest Galaxy S8+ z wymiarami 159×74 mm. Nieco niższy, ale za to widocznie szerszy jest iPhone 7 Plus (158,2×77,9 mm). Smartfon Samsunga będzie miał jednak aż 6,2-calowy (obustronnie zakrzywiony) wyświetlacz, podczas gdy propozycja Apple ma ekran o przekątnej 5,5 cala.

Jeżeli zaś chodzi o modele „podstawowe”, to Galaxy S8 mierzy 148,9×68 mm, a iPhone 7 138,3×67,1 mm. Ten pierwszy ma (również zachodzący na obie krawędzie) 5,8-calowy wyświetlacz, natomiast drugi 4,7-calowy. Grubości flagowców Samsunga nie są znane, ale już teraz na uwagę zasługuje fakt, że obiektywy aparatów nie wystają ponad obudowę.

Na pierwszy rzut oka porównanie Galaxy S8 i Galaxy S8+ z iPhone’m 7 i 7 Plus może wydawać się bezsensowne, jednak trzeba pamiętać, że wszystko wskazuje na to, że w tym roku Apple zaprezentuje wersje z literką S, a te – zgodnie z tradycją – z wyglądu nie różnią się niczym od swoich pierwowzorów.

Co prawda pojawić się ma również „wybajerzony” iPhone Edition, jednak będzie to wersja (co najmniej) ekskluzywna (jeżeli nie w ogóle limitowana). Dlatego – przynajmniej moim zdaniem – należy porównywać właśnie Galaxy S8 i Galaxy S8+ z iPhone’ami 7 i 7 Plus, ponieważ to te ostatnie w wersji z literką S pozostaną głównymi „motorami napędowymi” Apple.

Źródło: @OnLeaks, @UniverseIce

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona