Porównanie średniaków: Honor 7X vs Motorola Moto G5S Plus

Na pierwszy rzut oka dwa całkowicie różne urządzenia… Z jednej strony nowocześnie wyglądający Honor 7X z wyświetlaczem o proporcjach 18:9 (2:1) i wąskimi ramkami dookoła niego, a z drugiej Motorola Moto G5S Plus, sprawiająca wrażenie bardziej tradycyjnego, klasycznego smartfona. Nie oceniając jednak po samej obudowie, które z tych urządzeń jest lepszym wyborem? Co, prócz wyglądu, je różni? Zobaczcie sami w tym porównaniu.

Co dokładniej różni te modele?

 • Wyświetlacz. Honor 7X ma nieco większy wyświetlacz o przekątnej 5,93 cala i rozdzielczości 2160×1080 pikseli. Warto dodać, że ma on proporcje 18:9 (2:1). W Moto G5S Plus umieszczono ekran o proporcjach 16:9, przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080×1920 pikseli. W obu smartfonach jest to panel IPS TFT;
 • Wymiary i waga. Honor 7X ma wymiary 156,50×75,30×7,60 mm i waży 164 gramy. Moto G5S Plus, mimo że ma ekran prawie pół cala mniejszy, jest i tak nieco szersza, grubsza i cięższa, za to minimalnie krótsza. Dokładny rozmiar obudowy to 153,50×76,20×9,50 mm, a waga to 168 gramów;
 • Wykonanie. Oba smartfony wykonane są w większości z metalu z widocznymi wąskimi wstawkami z tworzywa sztucznego. Różnice są jednak zauważalne na tyle – w Honorze 7X mamy dwie osobne soczewki aparatu, a w Moto G5S Plus są one na jednym, okrągłym panelu. W obu przypadkach odstają one trochę od powierzchni plecków. Sprzęt Honora jest też widocznie smuklejszy i ma bardziej „spłaszczony” tył, za to propozycja od Motoroli, poprzez zaokrąglenia obudowy, lepiej leży w dłoni;

 • Aparaty. Oba smartfony zostały wyposażone w podwójny aparat główny. W Honorze 7X mamy 16 Mpix i 2 Mpix oczka z przysłonami f/2.0 oraz pojedynczą diodą doświetlającą. W Moto G5S Plus znajdziemy z kolei dwa 13 Mpix aparaty z przysłoną f/2.0 i podwójną diodą doświetlającą. Na przodzie oba urządzenia mają pojedynczą kamerkę 8 Mpix. Warto dodać, że w propozycji Motoroli dodano do niej diodę doświetlającą;
 • Głośnik multimedialny. Zarówno Honor 7X, jak i Moto G5S Plus mają głośnik na dolnej krawędzi obudowy. W smartfonie Motoroli jest on nieco głośniejszy i odtwarzane dźwięki są czystsze. W sprzęcie Honora słyszalne są minimalne drgania i zakłócenia;
 • Rozmieszczenie pozostałych elementów. Na dole w obu smartfonach umieszczono głośniki multimedialne oraz złącze microUSB. W Honorze 7X jest tam jeszcze gniazdo słuchawkowe, które w Moto G5S Plus jest na górze. Na prawych krawędziach oba urządzenia mają klawisze głośności i zasilania, choć w propozycji Motoroli są one nieco niżej. Po lewej stronie znajdziemy z kolei tacki na karty SIM i microSD. Warto powiedzieć, że oba sprzęty obsługują dwie karty SIM, lecz niestety są to sloty hybrydowe. Oznacza to, że musimy wybrać, czy chcemy jednocześnie korzystać z dwóch kart SIM, czy jednej SIM, a drugiej microSD.
  W Moto G5S Plus aparat umieszczony jest na jednej, większej wstawce ze szkła, podczas gdy w Honorze 7X soczewki są od siebie odseparowane i znajdują się nieco wyżej. Oprócz tego, w tym modelu na tyle znajdziemy także skaner linii papilarnych, który w Motce jest zlokalizowany na przodzie. Na froncie obu smartfonów umieszczono czujniki, kamerki i głośniki do rozmów. W Moto G5S Plus jest jeszcze wspomniana dioda doświetlająca. Warto dodać, że w Honorze 7X wyświetlacz jest niemal bezramkowy, przez co pokrywa stanowczo więcej powierzchni przedniego panelu. Dodatkowo ma on proporcje 18:9 (2:1), przez co wydaje się, że smartfon jest bardziej „nowoczesny”.

Porównanie parametrów technicznych

ModelHonor 7XMotorola Moto G5S Plus
ekran5,93″ 2160×1080 IPS TFT5,5″ 1920×1080 IPS TFT
procesorKirin 659Qualcomm Snapdragon 625
GPUMali-T830Adreno 506
RAM4 GB3 GB
pamięć wewnętrzna64 GB32 GB
systemAndroid 7.0 NougatAndroid 7.1.1 Nougat
aparat główny16 Mpix + 2 Mpix f/2.02×13 Mpix f/2.0
kamerka na przodzie8 Mpix8 Mpix
akumulator3340 mAh3000 mAh
Dual SIMtaktak
NFCnietak
USBmicroUSBmicroUSB
wymiary156,5×75,3×7,6 mm153,50×76,20×9,50 mm
waga164 gramy168 gramów
cena1099 złotych1199 złotych

Co przemawia za Honorem 7X?

 • Ładniejszy, bardziej nowoczesny wygląd;
 • Szybszy skaner linii papilarnych;
 • Dużo więcej dodatków w systemie;
 • Dioda powiadomień (w Moto G5S Plus jest tylko Ekran Moto, informujący o powiadomieniach);
 • Dwa razy więcej pamięci wbudowanej (64 GB vs 32GB);
 • Trochę lepszy aparat główny.

Co przemawia za Moto G5S Moto?

 • Świetny skaner linii papilarnych z obsługą gestów, zastępującymi klawisze funkcyjne;
 • Płynniej działający system operacyjny;
 • Głośnik multimedialny, charakteryzujący się wyższą głośnością;
 • Tryb szybkiego ładowania, który pozwala naładować smartfon od 0% do 100% w około 1,5 godziny;
 • Akumulator, zapewniający minimalnie lepsze czasy pracy (mimo mniejszej pojemności, 3000 mAh – vs 3340 mAh w Honorze 7X – można osiągnąć lepsze wyniki; wielkich różnic tu jednak nie ma, gdyż wynoszą one około pół godziny na korzyść Moto G5S Plus);
 • NFC, którego w Honorze 7X niestety brak.

Wideoporównanie

Benchmarki

benchmarkiHonor 7XMotorola Moto G5S Plus
AnTuTu6308564152
GeekBench 4 single core878849
GeekBench 4 multi core32264268
CPU Prime Benchmark1260211442

Aparaty

W obu smartfonach znajdziemy podwójny aparat główny. W Honorze 7X do dyspozycji mamy duet 16 Mpix + 2 Mpix z przysłoną f/2.0, natomiast w Moto G5S Plus obie matryce mają po 13 Mpix i przysłonę f/2.0. Na przodzie oba urządzenia mają kamerkę o rozdzielczości 8 Mpix.

Reklama

Jakość zdjęć wykonywanych przy użyciu tych urządzeń jest na podobnym poziomie. Szczerze mówiąc, raz jeden, a raz drugi smartfon wykona ładniejszą fotografię. Na ogół jednak w przypadku Honora 7X zdjęcia bywają bardziej szczegółowe, a za dnia kolory są nieco bardziej naturalne. Moto G5S Plus lepiej za to radzi sobie z wyostrzaniem mniejszych elementów, minimalnie ładniejsze fotografie wychodzą też w gorszych warunkach oświetleniowych lub przy sztucznym świetle.

Kamerki na przodzie wypadają podobnie. Jakość jest bardzo porównywalna i oba smartfony dają radę przy zwyczajnych selfiakach. Jedynie Honor 7X czasem zapewnia naturalniejsze, jaśniejsze kolory. Za to Moto G5S Plus lepiej radzi sobie ze zdjęciami nocą, ponadto możemy je trochę rozjaśnić przy pomocy diody doświetlającej.

Zobaczcie sami, jak wyglądają zdjęcia wykonane tymi smartfonami – Honor 7X po lewej, Motorola Moto G5S Plus po prawej.

Podsumowanie

Urządzenia mają trochę cech wspólnych, ale stanowczo więcej je różni. Honora 7X trzeba pochwalić za ładniejszy wygląd, nieco lepszy aparat w dobrych warunkach oświetleniowych, więcej pamięci wbudowanej, diodę powiadomień oraz szybszy skaner linii papilarnych.

Moto G5S Plus ma natomiast nieco płynniej działający system operacyjny, akumulator zapewniający (minimalnie) lepsze czasy pracy, w dodatku ze wsparciem dla szybkiego ładowania, a do tego oferuje obsługę gestów na skanerze linii papilarnych, które mogą zastąpić klawisze funkcyjne. Ponadto aparat ładniej wyostrza mniejsze elementy i minimalnie lepiej radzi sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Największą zaletą, jak dla mnie, jest jednak zaimplementowany moduł NFC, którego w Honorze 7X nie znajdziemy.

Ja osobiście wybrałbym Moto G5S Plus, lecz Honor 7X mimo wszystko wizualnie podoba mi się bardziej.

Dajcie znać w komentarzach oraz ankiecie poniżej, który smartfon Wy byście wybrali. A może inny model w podobnej cenie jest ciekawszy…?

Honor 7X czy Motorola Moto G5S Plus?