Porównanie smartfonowych bliźniaków: Honor 7X vs Huawei Mate 10 Lite | Tabletowo.pl

Porównanie smartfonowych bliźniaków: Honor 7X vs Huawei Mate 10 Lite

Dołącz do dyskusji 0

Na pierwszy rzut oka Honor 7X i Huawei Mate 10 Lite to niemal identyczne urządzenia. Jedyną różnicę, którą od razu zauważymy, to inne rozmieszczenie aparatów na tyle oraz cena. Propozycja od Huawei jest o około 200 złotych droższa, ale czy warto dopłacać, bo może tańszy sprzęt ze stajni Honora będzie lepszym wyborem? Przekonacie się o tym, czytając przygotowane przeze mnie porównanie tych modeli.

Patrząc na obudowę obu urządzeń, nie znajdziemy wielu różnic. Jedynie na tyle aparat główny złożony z dwóch matryc w Honorze 7X jest rozdzielony na dwie osobne soczewki i został ułożony poziomo, a do tego umieszczono go w lewym górnym rogu. W Huawei Mate 10 Lite moduł jest na jednej szklanej wstawce i ustawiono go pionowo bliżej środka urządzenia. W obu przypadkach soczewki lekko odstają od obudowy.

Honor 7X vs Huawei Mate 10 Lite / fot. Kacper Żarski – Tabletowo.pl

Dostrzec można też minimalnie inne ułożenie mikrofonów na dolnej i górnej krawędzi smartfonów. Ponadto w Honorze 7X pojedynczą kamerkę umieszczono po lewej stronie głośnika do rozmów. W Huawei Mate 10 Lite znajdziemy z kolei podwójną po jego prawej stronie.

Warto też dodać, że wyświetlacz w Honorze 7X jest minimalnie większy, jednak ta różnica jest praktycznie niezauważalna, ponieważ mowa tu jedynie o 0,03 cala!

Honor 7X vs Huawei Mate 10 Lite / fot. Kacper Żarski – Tabletowo.pl

Porównanie parametrów technicznych

Model Honor 7X Huawei Mate 10 Lite
ekran 5,93" 2160×1080 IPS TFT 5,9" 2160×1080 IPS TFT
procesor Kirin 659 Kirin 659
GPU Mali-T830 Mali-T830
RAM 4 GB 4 GB
pamięć wewnętrzna 64 GB 64 GB
system Android 7.0 Nougat Android 7.0 Nougat
aparat główny 16 Mpix + 2 Mpix f/2.0 16 Mpix + 2 Mpix f/2.0
kamerka na przodzie 8 Mpix 13 Mpix + 2 Mpix
akumulator 3340 mAh 3340 mAh
Dual SIM tak tak
NFC nie nie
USB microUSB microUSB
wymiary 156,5×75,3×7,6 mm 156,2×75,2×7,5 mm
waga 164 gramy 164 gramy
cena 1099 złotych 1299 złotych

Wideoporównanie

Co przemawia za Honorem 7X?

  • Wyższa wartość maksymalna podświetlenia wyświetlacza;
  • Niższa wartość minimalna podświetlenia wyświetlacza;
  • Żywsze kolory wyświetlane na ekranie.

Co przemawia za Huawei Mate 10 Lite?

  • Minimalnie lepsza kamerka frontowa;
  • Dioda doświetlająca na przodzie;
  • Akumulator zapewniający lepsze czasy pracy, pomimo tej samej pojemności (od 4,5 do 7 godzin SoT vs od 3,5 do 6 godzin SoT w Honorze 7X).

Aparaty

W obu smartfonach zamontowano identyczne aparaty główne. Są one złożone z dwóch soczewek o matrycach – odpowiednio – 16 Mpix i 2 Mpix. Oprócz tego, charakteryzują się przysłoną f/2.0, brakiem optycznej stabilizacji obrazu i dodatkiem w postaci pojedynczej diody doświetlającej.

Honor 7X vs Huawei Mate 10 Lite / fot. Kacper Żarski – Tabletowo.pl

Co do jakości zdjęć, to w obu przypadkach jest ona bardzo podobna. Szczerze mówiąc, nie widzę większych różnic pomiędzy tymi aparatami. Może oprócz tego, że raz jeden, a raz drugi smartfon wykona lepszą fotografię.

Zobaczcie sami, jak prezentują się zdjęcia, wykonane tymi smartfonami. Honor 7X po lewej, Huawei Mate 10 Lite po prawej.

Więcej różnic znajdziemy w przypadku kamerek na przodzie. W Honorze 7X do dyspozycji mamy pojedynczy aparat o matrycy 8 Mpix. W Huawei Mate 10 Lite moduł składa się z dwóch soczewek o matrycach 13 Mpix i 2 Mpix.

Honor 7X vs Huawei Mate 10 Lite / fot. Kacper Żarski – Tabletowo.pl

Jak to przekłada się na praktykę? Zazwyczaj zdjęcia wykonane Huawei Mate 10 Lite charakteryzują się większą szczegółowością i bardziej naturalnymi kolorami aniżeli te z Honora 7X. Poniżej kilka przykładów.

Podsumowanie

Oba smartfony są bardzo ciekawe, ale szczerze mówiąc, nie znajdziemy pomiędzy nimi zbyt wielu różnic. Fakt, że Huawei Mate 10 Lite jest minimalnie lepszy – szczególnie za sprawą podwójnego aparatu na przodzie i akumulatora, zapewniającego lepsze czasy pracy na pojedynczym ładowaniu – jednak nie wiem, czy te różnice są warte aż 200 złotych.

Honor 7X vs Huawei Mate 10 Lite / fot. Kacper Żarski – Tabletowo.pl

Osobiście myślę, że spokojnie można wybrać Honora 7X – i tak będziemy zadowoleni, a jednocześnie trochę zaoszczędzimy. Trzeba jednak pamiętać, że oba smartfony nie są perfekcyjne i mi osobiście bardzo brakuje w nich modułu NFC oraz wsparcia dla technologii szybkiego ładowania.

A co Wy myślicie o tych smartfonach? Który z nich Wy byście wybrali? Dajcie koniecznie znać w komentarzach i w poniższej ankiecie!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona