Popularna galeria QuickPic usunięta ze Sklepu Google Play

Wiele smartfonów fabrycznie nie ma wbudowanej aplikacji galerii zdjęć, a jej zadanie przejmuje usługa Google Photos. Nie dla każdego musi to być wygodna opcja, dlatego też wiele osób decyduje się na ręczne zainstalowanie galerii. Często wybór padał na program QuickPic, który właśnie został usunięty ze Sklepu Google Play.

Aplikacja QuickPic to był bardzo dobry wybór z prostego powodu – to po prostu szybka, lekka i wygodna galeria zdjęć. Sam zdecydowałem się zainstalować ten program na Motoroli Moto G mojej mamy. Co ważne, jeśli ktoś wcześniej zainstalował galerię QuickPic, to nadal może z niej korzystać. Proponuję jednak, aby każdy z Was program ten usunął i zamienił na coś innego, bowiem ten ruch Google – czyli usunięcie aplikacji ze sklepu – nie był przypadkowy, choć szczegóły tego ruchu nie są znane.

Reklama

A co zamiast QuickPic? W Sklepie Google Play znajdziemy wiele innych, świetnych galerii zdjęć. Idealnym przykładem jest Memoria, która zbiera coraz lepsze opinie od użytkowników.

Na koniec dodam jeszcze, że QuickPic nie jest pierwszym programem Cheetah Mobile, który został usunięty ze sklepu z aplikacjami. Już około miesiąc temu Google zablokował możliwość instalowania CM File Manager.

Już od dłuższego czasu produkty tej firmy są – można powiedzieć – specjalnie traktowane. Powodem tego jest przygotowany przez grupę Kochava raport, z którego wynika, że programy od Cheetah wykorzystują swoje uprawnienia Androida, aby żądać prowizji od instalacji od swoich reklamodawców. Nie dość, że jest to spore nadużycie, to jeszcze chyba nikt nie chce, aby jego telefon był wykorzystywany w takim celu. Firma oficjalnie jednak temu zaprzecza.

W Sklepie Google Play nadal znajdziemy wiele innych pozycji stworzonych przez firmę Cheetah.

Źródło: Android Police: 1, 2