Ponad 35 tabletów z procesorami Rockchip poznamy na CES 2012 - Tabletowo.pl

Ponad 35 tabletów z procesorami Rockchip poznamy na CES 2012

Targi technologiczne to to, co lubimy najbardziej. Z wielką niecierpliwością czekamy na nadchodzące Consumer Electronics Show 2012, na których to mamy poznać sporo ciekawych tabletów internetowych – zwłaszcza mam na myśli konkurencję dla Asusa Eee Pad Transformer Prime (jeśli śledzicie nasz profil na Facebooku, wiecie, że już go mamy w redakcji! :)). Ale wydarzenie to nie tylko skupia wokół siebie urządzenia z wyższej półki, ale również te z niższej, dla mniej wymagających osób. I tak, firma Rockchip, doskonale nam znana z tanich tabletów, zapowiedziała, że na CES 2012 w styczniu w Las Vegas zostanie zaprezentowanych ponad 35 tabletów ze swoimi układami.

Najbardziej interesują nas tablety działające dzięki procesorowi Rockchip RK2918 o częstotliwości taktowania 1,2GHz, bowiem układ ten oferuje wsparcie dla najnowszej wersji Androida – Ice Cream Sandwich. To z kolei oznacza, że już niebawem na rynku będziemy mieli wiele urządzeń do wyboru z „lodową kanapką” – nie tylko tych z 4-rdzeniowymi procesorami, ale także o niższej wydajności i mocy. Dla osób mniej wymagających, jest to niewątpliwie bardzo dobra wiadomość.

Teraz tylko czekamy na CES 2012, by przekonać się ile z tych 35-40 tabletów faktycznie będzie oferować Androida Ice Cream Sandwich i którzy producenci zdecydowali się na zastosowanie procesorów Rockchip. Znając życie znaczna ich część to będą firmy, które swoje produkty wprowadzą do sprzedaży jedynie na terenie Chin, aczkolwiek można się spodziewać, że część trafi także do Europy. Wśród nich będą najprawdopodobniej także tablety Archosa.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona