Pomimo słabej sprzedaży, Sony nie traci pieniędzy na Xperiach | Tabletowo.pl

Pomimo słabej sprzedaży, Sony nie traci pieniędzy na Xperiach

Dołącz do dyskusji 0

Sony ogłosiło wyniki finansowe za trzeci kwartał 2016 roku. Wydział mobilny firmy, który jest odpowiedzialny za powodzenie linii Xperia, wciąż wypracowuje niewielki zysk, choć wydaje się, że sprzedaż stoi w miejscu.

W ciągu trzech miesięcy Sony wydało do sprzedaży 3.5 miliona smartfonów. To niewielka poprawa w porównaniu do poprzedniego kwartału (3.1 miliona), ale ogromny spadek względem do tego samego kwartału 2015 roku, kiedy firma wyposażyła sklepy w 6.7 miliona urządzeń.

sony-wyniki-q3-2016-2

Sony Mobile Comunications przyniosło w trzecim kwartale roku w sumie 168.8 miliardów jenów i jest to 39% mniej pieniędzy niż w tym samym okresie rok temu. Jak widać, ilość wydanych urządzeń nie jest sztywno proporcjonalna do przychodów. Według Sony, jest to zasługa ich nacisku na „modele z wysoką wartością dodaną”.

Dochód, po odliczeniu kosztów jego uzyskania to 3.7 miliardów jenów (35 milionów dolarów). Nie jest to zbyt wielka liczba, biorąc pod uwagę, że rok temu ten sam kwartał wygenerował Sony dochód w wysokości 20.6 jenów (196 milionów dolarów). Jednak firma nadal wychodzi na lekki plus. Dokumenty Sony wskazują, że było to możliwe dzięki obcięciu kosztów operacyjnych, szczęśliwym kursom walut i skupienia się na modelach, które dają firmie więcej pieniędzy za sprzedaną sztukę.

sony-wyniki-q3-2016

W związku z tymi danymi, Sony obniżyło szacunki finansowe na rok fiskalny 2016, który kończy się w marcu 2017 roku. Chociaż wcześniej producent przewidywał sprzedaż na poziomie 19 milionów Xperii, liczba ta została zrewidowana do 17 milionów. Oczekiwane zyski mają jednak i tak sięgnąć 5 milionów jenów, co może być możliwe dzięki lepszym stopom zysku.

na zdjęciu wyróżniającym: render Sony Xperia XR

źródło: PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona