BLIK się upowszechnia. Polskie ePłatności udostępniły swoim klientom możliwość przyjmowania transakcji tą drogą 18

BLIK się upowszechnia. Polskie ePłatności udostępniły swoim klientom możliwość przyjmowania transakcji tą drogą

Alior Bank pomógł wdrożyć Polskim ePłatnościom BLIK do 40 tysięcy terminali w sklepach będących klientami PeP. Dzięki temu w wielu nowych miejscach pojawi się możliwość płacenia BLIKIEM. Oprócz sklepów stacjonarnych, BLIK trafi również do kolejnych sklepów internetowych, obsługiwanych przez Polskie ePłatności.

BLIK funkcjonuje w Polsce już od trzech lat. W 2015 roku zrealizowano przy jego pomocy około 2 milionów transakcji. W roku ubiegłym było to już 33 milionów, a liczba użytkowników BLIKA stale rośnie.

Współpraca z Polskimi ePłatnościami była konieczna do rozwijania usług BLIKA. PeP obsługuje mnóstwo terminali w sklepach stacjonarnych i pośredniczy w transakcjach online. Wszystkim nowym klientom firmy będzie proponowana obsługa płatności BLIKIEM. Na razie będzie ona możliwa na 40 tysiącach terminali, a w dalszej części roku trafi ona na pozostałe terminale spółki.

Największą popularnością BLIK cieszy się w internecie. Już co dziesiąty Polak aktywnie korzysta z tego sposobu uiszczania płatności. W sklepach stacjonarnych klienci częściej wybierają karty zbliżeniowe, ale płacenie smartfonem przez HCE czy Google Pay też nie jest dramatycznie mało popularne – robi to jakieś 13% osób. Z kolei 23% ludzi deklaruje, że kupuje już wyłącznie mobilnie.

BLIK się upowszechnia. Polskie ePłatności udostępniły swoim klientom możliwość przyjmowania transakcji tą drogą 19

BLIK, płatności przy pomocy smartfona i inne technologie związane z finansami, stają się coraz powszechniejsze. Osobiście również należę do grona osób, które dokonują operacji bankowych wyłącznie przez smartfon – a takich osób jest już w Polsce 34%. Widać, jak bardzo bankowość zmieniła się na przestrzeni kilku ostatnich lat, a w naszym kraju przyjęcie tych technologii postępuje co prawda powoli, ale sukcesywnie. Dzięki temu należymy do państw, które są pod tym względem najbardziej podatne na zmiany i nowości.

 

źródło: wyborcza.biz, cashless,pl,@bezgotowkowo