Polska telewizja dostępna we wszystkich krajach Unii Europejskiej – WP Pilot poszerza zasięg | Tabletowo.pl

Polska telewizja dostępna we wszystkich krajach Unii Europejskiej – WP Pilot poszerza zasięg

Dołącz do dyskusji 0

Wydawałoby się, że oglądanie polskiej telewizji za granicą to prosta sprawa, ale tak nie jest. Przykładowo, czasowo przebywając w Wielkiej Brytanii, jesteśmy odcięci od programów nadawanych w rodzimym języku. Żadna to tragedia dla tych, którzy telewizji nie oglądają, zaś dla innych to pewna niedogodność. Naprzeciw takim potrzebom wychodzi WP Pilot.

WP Pilot to usługa pozwalająca na oglądanie telewizji na różnych urządzeniach: komputerze, smartfonie, tablecie czy telewizorze z Android TV. Większość oferowanych przez tę usługę programów była dotąd ograniczona do terytorium Polski. Wynikało to z kwestii licencyjnych oraz umów z nadawcami telewizyjnymi. Umożliwianie dostępu do kanałów telewizyjnych poza granicami naszego kraju wiązało się zwykle z dodatkowymi zobowiązaniami i staraniem się o odpowiednie pozwolenia.

Właściciele WP Pilota chcieli jednak docierać z ofertą do różnych miejsc na świecie, bez ograniczeń geograficznych. Od dziś kanały polskiej telewizji są więc dostępne na terenie całej Unii Europejskiej. WP Pilot można teraz używać na smartfonie, komputerze, telewizorze i tablecie, niezależnie od tego, jak daleko mamy do polskiej granicy.

Czas ujawnić jaką niespodziankę dla was przygotowaliśmy:Od dziś WP Pilot jest dostępny na terenie całej Unii…

Opublikowany przez WP Pilot na 20 marca 2018

Żeby jednak oglądać polskie programy poza granicami Polski, trzeba przejść weryfikację na stronie usługi. Polega ona na potwierdzeniu, że nasze miejsce zamieszkania znajduje się na terenie Polski, a co za tym idzie – że nasz pobyt w innym kraju członkowskim UE jest czasowy.

Dobrze wiedzieć, że WP Pilot się rozwija. Na przyszły tydzień zaplanowana jest inna niespodzianka, o której fanpage usługi tylko wspomina. Kto wie, może treści będą w końcu udostępniane w wyższych rozdzielczościach niż HD?

źródło: WP Pilot (1), (2)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona