Polska premiera Samsunga Galaxy Tab. Cena: 2999 złotych

Działający w oparciu o najnowszą odsłonę platformy Android pierwszy tablet w portfolio firmy Samsung – Galaxy Tab, na przełomie października i listopada zagości na polskim rynku.

Duży 7- calowy ekran dotykowy, mocny procesor 1GHz, dostęp do szybkich technologii transferu danych W-Fi 802.11 n, Bluetooth 3.0, HSUPA/HSDPA Mbps, przeglądarka z obsługą Flash oraz charakterystyczne dla najnowszych smartfonów Samsung narzędzie Social Hub sprawiają, że Galaxy Tab jest w pełni multizadaniowym i niezawodnym rozwiązaniem.

Poręczny tablet łączy w sobie funkcje do tej pory zarezerwowane dla netbooków, zaawansowanych smartfonów i przenośnych odtwarzaczy multimediów. Wachlarz zastosowań Galaxy Tab można dowolnie modyfikować dzięki dostępowi do sklepów z aplikacjami Samsung Apps oraz Android Market.

Zaawansowane zaplecze sprzętowe Galaxy Tab stanowi doskonałe uzupełnienie dla możliwości platformy Android. Natomiast dostęp do usług Google oraz autorskie rozwiązania w oprogramowaniu Samsung m.in. zestaw narzędzi odpowiedzialnych za integracje danych i kanałów w obszarze komunikacji – Social Hub, e-książek i e-czasopism – Readers Hub oraz muzyki – Music Hub pozwolą doskonale uporządkować komunikacyjną i multimedialną stronę życia właściciela tabletu.

  • Readers Hub – Samsung Readers Hub to narzędzie, które łączy aplikacje do odczytu dokumentów, takich jak eBooki, czasopisma i gazety. Na potrzeby użytkowników oddawane jest jednorodne i intuicyjne środowisko obejmujące takie sekcje, jak „Moja biblioteka”, „Sklep” i „Odczyt”. Z chwilą pojawienia się urządzenia w sklepach dostępne będą ponad 2 miliony książek w 20 językach oraz 1600 gazet w 47 językach.
  • Social Hub – Zintegrowana książka adresowa łączy dane kontaktowe, pocztę elektroniczną, konta największych serwisów społecznościowych, usługi komunikatorów internetowych i kalendarz w jedną, przyjazną dla użytkownika platformę. Narzędzie to pozwoli szybko i łatwo śledzić aktywności znajomych na Facebooku lub Twitterze i szybko wybrać najdogodniejszy sposób komunikacji – e-mail, SMS czy komunikator internetowy.
  • Music Hub – Specjalnie dla fanów muzyki – Music Hub zmienia tablet Samsung Galaxy Tab w zaawansowany przenośny odtwarzacz muzyczny, która zapewnia dostęp do ponad 10 milionów utworów. Wszystkie funkcje związane z muzyką, takie jak odtwarzanie piosenek w różnych formatach, zapis dźwięku oraz odpowiednie aplikacje, można znaleźć w jednym miejscu. Serwis zapewnia również aktualizacje oprogramowania do nowych wersji, informacje o listach przebojów, a także rekomendacje. Dzięki rozszerzonemu odtwarzaczowi muzycznemu użytkownicy mogą stworzyć własne playlisty lub oznaczyć utwory w sklepie muzycznym jako ulubione. Dostępność usługi Samsung Music Hub będzie uzależniona od preferencji rynkowych.

Cena i dostępność

Samsung Galaxy Tab będzie dostępny na polskim rynku na przełomie października i listopada. W sugerowanej cenie detalicznej 2999 zł.

Samsung GALAXY Tab (GT-P1000) – specyfikacja produktu

Sieć

2.5G: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

3G +HSPDA 7.2: 900 / 1900 / 2100 MHz

System operacyjny Android 2.2
Wyświetlacz 7.0” wyświetlacz TFT-LCD, WSVGA (rozdzielczość 600 x 1024 pikseli)
Procesor Procesor aplikacyjny Cortex A8 1.0GHz z PowerVR SGX540
Kamera Kamera 3.2 MPix oraz przednia kamera 1,3 MPix do telefonii wideo
Funkcje dodatkowe Dostęp do Android Market™ i Samsung Apps
Narzędzia: Readers Hub, Music Hub*, Social Hub*

*Dostępność zostanie określona w oparciu o preferencje danego rynku.

obsługa Adobe Flash 10.1

odtwarzanie filmów i nagrywanie Full HD,

Thinkfree Office

Swype

Hybrid Widget

Łączność HSDPA 7.2/HSUPA 5.76

WiFi 802.11n / Bluetooth 3.0

Pamięć pamięć wewnętrzna 16GB / 32GB, do 32GB pamięci zewnętrznej

4GB NAND Flash dla aplikacji zewnętrznych + 4GB SDRAM dla procesora
aplikacyjnego + 1GB SDRAM dla procesora modemu

Wymiary 190,09 x 120,45 x 11,98mm, 380g
Bateria 4000 mAh (7 godzin odtwarzania wideo)
Akcesoria (dodatkowo) Stacja dokująca z klawiaturą

Informacja prasowa, Samsung