Pod tym względem jesteśmy pierwsi w Europie. Polacy płacą bezstykowo i planują zakup smartwatcha

Jesteśmy europejskimi specjalistami w płatnościach bezstykowych. Co trzeci Polak korzysta codziennie z takiej metody regulowania należności za zakupy. I coraz więcej z nas ma ochotę zapłacić smartzegarkiem. Nasz kraj może się okazać jednym z najlepszych rynków dla sprzętów ubieralnych.

Polacy są europejskimi liderami, jeśli chodzi o korzystanie z bezprzewodowych metod płatności. Już co trzeci polski konsument (33%) płaci w ten sposób codziennie (rok temu było to 23%), a 79% przynajmniej raz w tygodniu (rok temu – 63%). W obu wypadkach są to najwyższe wyniki spośród wszystkich badanych państw Europy.

Według danych NBP już 68,6% wszystkich płatności kartą w Polsce odbywa się zbliżeniowo. Tymczasem, średnia dla Europy wynosi 38%. Inne europejskie kraje dopiero zaczynają nadrabiać zaległości w rozwoju technologii bezstykowej. Niektórzy są zdania, że prowadzi to do jednego wniosku: rewolucja związana z urządzeniami noszonymi dopiero nadejdzie, wraz z popularyzacją płatności zbliżeniowych w Europie.

„Otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie, że płatności zbliżeniowe rozwijają się u nas w dynamiczny sposób i kraje Europy Zachodniej mogą brać z nas przykład. Według raportów branżowych Polacy ‘zapisali’ w swoich telefonach już ponad 800 tys. mobilnych kart, co pokazuje, że coraz bardziej otwieramy się na rozwiązania zwiększające szybkość i wygodę płatności zbliżeniowych, a do takich należą bez wątpienia także urządzenia kolejnej generacji, czyli wearables”
– Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe

Według danych zebranych przez Mastercard, 27% polskich konsumentów chce płacić urządzeniami typu wearables. Oczywiście odsetek tych, którzy rzeczywiście mają smartwatche, jest znacznie mniejszy. Wśród osób biorących udział w badaniu, miało go na ręce 6% ankietowanych, co i tak jest wysokim wynikiem. Mastercard spodziewa się wzrostu globalnej sprzedaży smartwatchy w kolejnych latach, ale ich producenci byliby pewnie innego zdania. A przynajmniej – znakomita większość z nich.

https://www.tabletowo.pl/2017/02/02/sprzedaz-smartwatchy-czwarty-kwartal-2016-roku/