Polaroid zapowiada tablet dla dzieci | Tabletowo.pl

Polaroid zapowiada tablet dla dzieci

Dołącz do dyskusji 0

image

Targi CES zbliżają się wielkimi krokami, i to właśnie na nich zapewne będziemy mogli obejrzeć pokaźną ilość sprzętu – zwłaszcza tabletów. Przed nimi samymi zawsze pojawia się sporo doniesień, nie inaczej jest i tym razem. Firma Polaroid prawdopodobne stworzy tablet dla milusińskich.

Od razu rzuca się w oczy dziecinny wygląd urządzenia, które przypomina zabawkę. Specyfikacja jak na dzisiejsze standardy też jest dosyć „zabawkowa”. W niej znajdziemy ekran wielkości 7 cali w rozdzielczości 800×480 pikseli, który na całe szczęście jest pojemnościowy i wspiera gesty multidotyku. Za wydajność – która zapewne będzie słaba – odpowiadać ma jednordzeniowy procesor ARM Cortex A8 o zegarze 1 GHz oraz zaledwie 512 MB RAM. W tablecie znajdziemy też 8 GB wbudowanej pamięci, slot kart microSD, kamerkę 2 Mpx i WiFi. Sprzęt wyposażono w baterię 3500 mAh.

Urządzenie działa pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, który został wyposażony w liczne funkcje dodatkowe, takie jak kontrola rodzicielska. Docelowo kosztować ma ono 150 dolarów – pytanie tylko, czy dziecko z takiego urządzenia faktycznie będzie zadowolone.

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona