Polar przygotował zegarek fitness dla osób, które nie potrzebują miliona funkcji

Polar Unite to pewna nowość w portfolio tego producenta pulsometrów i zegarków. To dlatego, że większość smartwatchy Polara to rozbudowane urządzenia, z wieloma funkcjami przydatnymi dla profesjonalistów. A co firma oferuje każualom? Model Unite.

Reklama

Polar Unite to zegarek fitness do codziennego użytku

Nowy Polar Unite nie zalicza się do grona smartwatchy, które mierzą promieniowanie UV, kalkulują BMI, zaparzają kawę i obierają ziemniaki. Mnóstwa różnorakich funkcji możemy spodziewać się po droższych zegarkach Polara. Unite, choć nie aż tak zaawansowany, wciąż będzie dobrym towarzyszem dla aktywnego użytkownika.

Polar Unite

Producent zastosował w zegarku raczej prosty interfejs wzbogacony o animowane instrukcje dotyczące ćwiczeń czy innych aktywności. Oczywiście nie brakuje w nim standardowych czujników, monitorujących przebyty dystans, tętno, spalane kalorie czy sen. GPS nie jest elementem wyposażenia – smartwatch musi polegać na module w sparowanym smartfonie.

Zegarek waży 32 gramy, a jego bateria ma wystarczać na 4 dni przy całodobowym pomiarze tętna lub 50 godzin w trybie treningu i z włączonym połączeniem ze smartfonem udostępniającym dane GPS.

Wszystko za ruch

Sporo uwagi poświęcono funkcjom fitness. Jedną z nich jest FitSpark, która dostarcza każdego dnia wskazówki treningowe dopasowane do naszego stylu ćwiczeń, biorąc pod uwagę nasz sen, regenerację, poziom kondycji i historię treningów.

Po każdym treningu Polar Unite natychmiast udostępnia takie dane, jak: czas spędzony w poszczególnych strefach tętna, liczbę spalonych kalorii oraz obciążenie treningowe układu sercowo-naczyniowego, co ułatwia monitorowanie postępów.

W Polsce Polar Unite kosztuje 699 zł. Znajdziemy go z silikonowymi paskami w kolorach czarnym, białym, różowym i niebieskim. Kolejne paski będzie można dokupić za 109 zł.