Firma Polar prezentuje Team Pro Shirt – koszulkę, która zmierzy Ci tętno | Tabletowo.pl

Firma Polar prezentuje Team Pro Shirt – koszulkę, która zmierzy Ci tętno

Dołącz do dyskusji 0

Każdy, kto trochę więcej niż tylko amatorsko uprawia jakiś sport, musiał natknąć się na pasek montowany na klatce piersiowej, którego zadaniem jest monitorowanie naszego tętna. Okazuje się jednak, że Polar ma nowe rozwiązanie – koszulkę Team Pro Shirt, która zbada puls bez konieczności zakładania czujnika tętna pod serce.

Sportowe wdzianko zakłada się pod ubranie. Jest to tak zwana warstwa bazowa, która jako pierwsza z wszystkich warstw odzieży, które mamy na sobie, ma kontakt z naszym ciałem. Co ciekawe, to właśnie bezpośrednio do materiału, z którego wykonana została koszulka, wmontowano odpowiednie czujniki i to one potrafią zmierzyć nasz puls w czasie rzeczywistym. Dzięki implementacji odpowiednich sensorów w tkaninę, nie trzeba będzie zatem korzystać z pulsometrów zakładanych pod serce.

To jednak nie wszystko. Z tyłu bowiem, znajdziemy jeszcze miniaturową kieszonkę na wysokości karku, do której musimy włożyć odpowiedni moduł. Jego zadaniem będzie pomiar prędkości, odległości oraz przyspieszenia. Koszula będzie potrafiła się łączyć z odpowiednim programem (Team System Pro Polar), który będzie zapisywał wszystkie dane zebrane podczas treningu.

To rozwiązanie jest raczej skierowane do zawodowych drużyn sportowych. Pierwsza myśl, która pojawiła się w mojej głowie, to kolarstwo. Ale przecież nie tylko, bo także biegi, czy inne dyscypliny. Jaka jest cena inteligentnej koszulki? Tej jeszcze nie znamy, ale nie należy się spodziewać, że będzie to tanie rozwiązanie i z pewnością nie każdy będzie mógł sobie na nie pozwolić. Nie wszystko jednak jest stracone, bo jeżeli dosyć pokaźna suma pieniędzy Was nie odstraszy, to okazuje się, że bluzka będzie mogła bez problemu współpracować z usługą Polar Flow oraz niektórymi zegarkami tej firmy, jak: V800, M600, czy M400.

Koszulka będzie dostępna w sprzedaży już w marcu i pojawi się w standardowych rozmiarach czyli od S-XL.

Źródło: wareable.com oraz Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona