Polar Ignite (fot. Polar)

Polar Ignite – półprofesjonalny smartwatch do monitorowania snu i treningów

Marka Polar, światowej sławy producent urządzeń dedykowanych profesjonalnym sportowcom i bardziej wymagającym amatorom zaprezentował swój najnowszy smartwatch. Ignite to urządzenie, które za cenę ok. 230 dolarów oferuje kolorowy ekran, GPS oraz narzędzia monitorujące sen i tętno o niespotykanej w tej półce cenowej dokładności.

Na portfolio sportowych akcesoriów Polara składa się całe spektrum urządzeń, począwszy od klasycznych pulsometrów poprzez inteligentne wagi, opaski fitness po czujniki tętna dedykowane…koniom. Na tym tle Ignite to zwyczajny, prosty smartwatch, który oferuje połączenie atrakcyjnego designu i półprofesjonalnych rozwiązań monitorujących zdrowie w umiarkowanej cenie.

Reklama

Zegarek został wyposażony w okrągły ekran dotykowy znany z poprzednich modeli tego producenta. Oferuje on dwa tryby pracy: casualowy, w którym wyświetlane informacje przypominają zegarek analogowy oraz sportowy, w którym użytkownik otrzymuje dostęp do danych zbieranych w wyniku monitorowania tętna. Oprócz tego, jak na smartwatch przystało, zegarek może wyświetlacz informacje typowe dla danej formy aktywności fizycznej. Producent przewidział również możliwość wyświetlenia parametrów snu.

Polar Ignite (fot. Polar)

W przypadku tego sportowego zegarka najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. A to najważniejsze definiuje zastosowanie Polara Ignite oraz grupę docelową: znany z wyższych modeli producenta system monitorowania Precision Prime, akcelerometr 3D oraz pulsometr oparty o czujnik impulsów elektrycznych czynią z zegarka świetnego kompana codziennych aktywności fizycznych. Deklarowany czas pracy na baterii – 5 dni – pozwala na niezdejmowanie zegarka z nadgarstka np. od poniedziałku do piątku, dzięki czemu użytkownik zbierze kompletne dane dotyczące podejmowanych aktywności, parametrów regeneracji oraz jakości snu. Dla zdecydowanej większości sportowców-amatorów to dane w zupełności wystarczające do wyciągania wniosków i planowania skuteczniejszych treningów.

W tych ostatnich pomaga dostęp do aplikacji FitSpark, która stanowi bardzo rozbudowane narzędzie do monitorowania postępów w aktywności fizycznej. Oprogramowanie opracowuje spersonalizowany program treningowy powstający w oparciu o dane zbierane przez zegarek. Oczywiście wszystkie sugerowane aktywności można monitorować Polarem.

Smartwatch umożliwia monitorowanie ponad 100 aktywności fizycznych, z czego najpopularniejsze to bieganie, spacer, pływanie, ćwiczenia siłowe oraz trening kardio.

Polar Ignite w zestawie z białym, czarnym albo żółtym paskiem dostępny jest od dzisiaj na stronie producenta w cenie 230 dolarów. Na moment pisania artykułu wysyłka poza USA nie jest możliwa.

Aktualizacja 27.06.2019 r.:

Zgodnie z informacją pozyskaną od polskiego dystrybutora firmy Polar w dniu dzisiejszym rozpoczęła się przedsprzedaż zegarka na terenie Polski. Urządzenie wyceniono na odpowiednio 859 zł (wersja czarna), biała i żółta kosztują 989 zł. Zamówienia można składać poprzez stronę producenta.

Źródło: Polar