Polaków nie interesuje elektronika? Zestawienie Zeitgeist 2011 - Tabletowo.pl

Polaków nie interesuje elektronika? Zestawienie Zeitgeist 2011

Tabletowo.pl Polaków nie interesuje elektronika? Zestawienie Zeitgeist 2011 Ciekawostki Nowości

Nie wiem jak Was, ale mnie bardzo interesują wszelkie zestawienia publikowane przez największych gigantów internetu, które pokazują jakie trendy panowały w sieci w kończącym się roku. Tym razem pojawiły się dane Google, na które, nie ukrywam, czekałam z niecierpliwością. Strona GoogleZeitgeist odkrywa przed nami tajemnice wyszukiwanych haseł w przeglądarce Google. Nie są to jednak najczęściej wyszukiwane frazy, a te, które najszybciej zyskiwały na popularności. Tak czy siak, zestawienie prezentuje się niesamowicie interesująco. Zwłaszcza dla wszystkich osób, które nie wyobrażają sobie życia bez nowych technologii. W tym dla mnie.

Z GoogleZeitgeist 2011 dowiadujemy się, że Polacy nie szukają nadzwyczaj często informacji dotyczących nowych urządzeń elektronicznych czy trendów na rynku IT. To z kolei może wskazywać na to, że Polaków najzwyczajniej w świecie nie interesują nowe technologie. I coś w tym, niestety, jest. Spójrzcie choćby na swoich znajomych (na siebie nie, bo jesteście ciekawi co dzieje się na rynku elektroniki). Na pewno wolą siąść przed ekranem komputera i obejrzeć (zakładam) dobry film czy posiedzieć na portalach społecznościowych, co w ostatnim czasie stało się niezmiernie popularne. A jeśli mają wolną gotówkę, to zdecydowanie bardziej wolą iść na zakupy „ciuchowe” niż w poszukiwaniu sprzętu elektronicznego. Prawda jest bowiem bolesna: nasze zarobki nie są tak wysokie, jak byśmy tego chcieli. To z kolei powoduje, że nie możemy sobie kupić tego, co sobie wymarzyliśmy. A skoro nie możemy czegoś mieć, to po co się tym interesować? I kółko się zamyka… To właśnie wyjaśnia dlaczego w pierwszej dziesiątce najszybciej zyskujących na popularności haseł wyszukiwanych w Google w Polsce nie znalazło się żadne urządzenie elektroniczne – w przeciwieństwie do wielu innych krajów europejskich. Interesuje nas przede wszystkim rozrywka i sympatyczne spędzanie wolnego czasu. Stąd też właśnie w zestawieniu nie zabrakło najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie, gry, kilku filmów/seriali oraz artystki, której piosenki ostatnio bez przerwy puszczają w radiu (przynajmniej w jednym, którego zdarza mi się ostatnio słuchać). Jak przestawia się pierwsza dziesiątka najszybciej zyskujących na popularności haseł w Polsce? Proszę bardzo:
1. Kwejk
2. Minecraft
3. Facebook.pl
4. Spis powszechny
5. X Factor
6. Sala samobójców
7. Przepis na życie
8. Prosto w serce
9. Tablica.pl
10. Adele

Zaskoczeni? Ja niespecjalnie.

Ale oczywiście na tym nie może zakończyć się wpis, który aktualnie czytacie. Żeby było jeszcze ciekawiej, przyjrzałam się hasłom najszybciej zyskujących na popularności w wybranych krajach europejskich (gdzie nie było, podobnie jak w Polsce, kategorii specjalnie przygotowanej z myślą o nowych technologiach). Poniżej kilka wybranych państw i pozycje z rynku nowych technologii (zaliczyłam tu także Angry Birds), które znalazły się w TOP10 danego kraju;
– Niemcy: 3. iPhone 5, 4. Samsung Galaxy S2, 8. iPhone 4S, 9. iPad 2;
– Słowacja: 3. iPhone 5;
– Czechy: 4. iPhone 5, 8. Nokia C5-03, 9. Angry Birds;
– Hiszpania: 7. iPhone 5;
– Węgry: 9. Samsung Galaxy;
– Włochy: 3. iPhone 5, 8. iPad 2;
– Holandia: 3. iPhone 5, 4. iPad 2, 7. Samsung Galaxy S2;
– Rumunia: 3. iPhone 5, 5. Angry Birds;
– Szwecja: 1. iPhone 5, 9. iPhone 4.
– Polska, jak już wspomniałam: brak.

Kolejne ciekawe wyniki, to TOP 10 haseł najszyciej zyskujących na popularności na świecie w 2011 roku w kategorii „Elektronika”:
1. Amazon Kindle Fire
2. iPhone 4S
3. Sidekick 4G
4. HP TouchPad
5. SPB Shell 3D
6. iPad 2
7. HTC Sensation
8. Samsung Nexus Prime
9. Sony NGP
10. iPad 3

Oraz ogólnie najszybciej zyskujące na popularności na świecie:
1. Rebecca Black
2. Google+
3. Ryan Dunn
4. Casey Anthony
5. Battlefield 3
6. iPhone 5
7. Adele
8. 東京 電力 (TEPCO)
9. Steve Jobs
10. iPad 2

Jak już wspomniałam, lubię takie zestawienia. Skoro tak, zerknęłam także na trendy panujące w Wielkiej Brytanii:
1. Ślub księcia Williama i Kate Middleton
2. iPhone 5
3. Fifa 12
4. Groupon
5. iPad 2
6. Ryan Dunn
7. Adele
8. Minecraft
9. Rebecca Black
10. Ed Sheeran

I dla porównania to samo zestawienie, ale ze Stanów Zjednoczonych:
1. Rebecca Black
2. Google Plus
3. Huragan Irene
4. Pinterest
5. Ryan Dunn
6. iPhone 5
7. Casey Anthony
8. Adele
9. Osama Bin Laden
10. Steve Jobs

Ale skoro już jesteśmy przy Stanach Zjednoczonych, warto przyjrzeć się kolejnym „topom”. Bowiem dla USA została przygotowana także lista najszybciej zyskujących haseł w nowych technologiach. Oto ona:
1. iCloud
2. OSx Lion
3. iPad 2
4. iPod Touch 5g
5. iPhone 5
6. MacBook Pro 2011
7. Adobe Reader X
8. Steve Jobs
9. TouchPad
10. Toshiba Tablet

Dodatkowo przygotowano kategorię gadżety:
1. Kindle Fire
2. iPhone 4S
3. Sidekick 4G
4. HP TouchPad
5. HTC Thunderbolt
6. HTC Inspire
7. iPad 2
8. HTC Sensation
9. Palm Pre 3
10. Ti Nspire Cx

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona