Polski akcent w pierwszej animacji hybrydowej Netfliksa – „Liberatora” wyreżyseruje Grzegorz Jonkajtys

Netflix ogłosił dzisiaj zlecenie produkcji serialu „The Liberator”, którego akcja będzie rozgrywać się w czasie II wojny światowej. To pierwsza produkcja, która powstanie przy zastosowaniu technologii Trioscope Enhanced Hybrid Animation, łączącej efekty CGI oraz grę żywych aktorów w celu stworzenia niepowtarzalnego obrazu. Będzie pracował przy nim Grzegorz Jonkajtys, specjalista od efektów specjalnych, pochodzący z Polski.

Grzegorz Jonkajtys jest reżyserem, grafikiem i animatorem. Po ukończeniu ASP w Warszawie, pracował nad wieloma projektami, począwszy od współpracy ze studiem Platige Image, przez tworzenie efektów specjalnych do Ligi niezwykłych dżentelmenów po regularną pracę przy hollywoodzkich produkcjach pokroju Lairyntu Fauna, Pacific Rim czy Zjawy. Od lat tworzy też własne projekty.

Reklama

Trioscope jest wspólnym przedsięwzięciem Grzegorza Jonkajtysa, podjętym wraz z L.C. Crowleyem ze studia animacji School of Humans. „Wyzwoliciel” (The Liberator) będzie pierwszym serialem wykorzystującym nową technologię.

Produkcja oparta będzie na książce Alexa Kershawa „Liberator”, opowiadającej o oficerze armii USA, Feliksie Sparksie i członkach jednostki wojskowej walczącej o uwolnienie okupowanej Europy spod kontroli nazistów. Historia potoczy się od rozpoczęcia działań na terenie Włoch po wyzwolenie obozu koncentracyjnego w Dachau. Serial będzie składać się z czterech epizodów.

Scenariusz do serialu napisał Jeb Stuart, zaś Grzegorz Jonkajtys zajmie się jego reżyserią. Na razie Netflix nie wyznaczył daty wydania serii.

 

źródło: Netflix przez Engadget