Polacy za czytnik linii papilarnych w Honorze 7 Lite dopłacą 250 złotych!

Wczoraj Honor oficjalnie wprowadził do Europy model 5C, ale – jak się okazuje – wersja przeznaczona dla mieszkańców Starego Kontynentu została pozbawiona czytnika linii papilarnych. W Polsce jednak ma się pojawić wersja ze skanerem, lecz Polacy będą musieli za niego dopłacić… 250 złotych!

Czytnik linii papilarnych stał się już standardem i oferuje go większość smartfonów i to z różnych półek cenowych. Został w niego wyposażony również Honor 5C, który zadebiutował w Chinach pod koniec kwietnia 2016 roku. Honor sprzedaje jednak swoje urządzenia nie tylko w Państwie Środka, więc było tylko kwestią czasu, aż model ten pojawi się na innych rynkach.

Niestety, wariant, przeznaczony dla Europy, pozbawiony został czytnika linii papilarnych. Posunięcie to tłumaczone jest chęcią zachowania atrakcyjnej i konkurencyjnej ceny. W zależności od kraju, Honor 5C kosztuje 199 euro lub 149 funtów, czyli około 850 złotych.

Może wydawać się to nieco naciąganym tłumaczeniem, ale w tym momencie warto przypomnieć sobie, że model ten w Polsce pojawi się jako Honor 7 Lite. Smartfon trafić ma do nas w lipcu, a jego cena ma wynosić 1099 złotych. Oznacza to, że za sam czytnik linii papilarnych (wariant dla Polski ma go bowiem mieć – tak wynika z naszych informacji) będziemy musieli dopłacić… 250 złotych!

Źródło: GSMArena