Polacy wreszcie mogą sprzedawać aplikacje w Google Play - Tabletowo.pl

Polacy wreszcie mogą sprzedawać aplikacje w Google Play

Tabletowo.pl Polacy wreszcie mogą sprzedawać aplikacje w Google Play Aplikacje Nowości

Od wielu długich miesięcy Polacy tworzący aplikacje przeznaczone na system Android wyczekują możliwości zarabiania na publikowanych w Google Play (wcześniej Android Market) programach. Dziś nadszedł ten piękny dzień, w którym Google powitał polskich deweloperów płatnych aplikacji na Androida, jak głosi tytuł najnowszego wpisu na oficjalnym blogu polskiego oddziału internetowego giganta.

Od roku pracowaliśmy nad tym, by rozszerzyć listę krajów, w których deweloperzy Android mogą sprzedawać swoje aplikacje. Miło nam ogłosić, że od dzisiaj deweloperzy z Polski mogą sprzedawać swoje aplikacje w Google Play i oferować płatność wewnątrz aplikacji, rejestrując swoje lokalne konto bankowe dla płatności.

– poinformował Piotr Zalewski, Communications & Public Affairs Manager

Z wieści opublikowanych na wspomnianym blogu dowiadujemy się, że deweloperzy aplikacji na Androida, chcący zacząć sprzedawać tworzone programy, muszą odwiedzić stronę play.google.com/apps/publish i założyć nowe konto deweloperskie (dochodzi jeszcze opłata rejestracyjna: 25 dolarów). „Po wgraniu swoich aplikacji, możesz je sprzedawać w każdej walucie dostępnej dla sprzedawców i otrzymywać dane finansowe i wypłaty w złotych (PLN)” – informuje Zalewski.

Wiem, że wśród Czytelników Tabletowo.pl są osoby tworzące aplikacje – zarówno na iOS, jak i Androida. Podeślijcie do nas info na ich temat, chętnie podzielimy się ciekawymi, rodzimymi pomysłami z resztą osób do nas zaglądających.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona