Polacy w czołówce EU pod względem zainteresowania technologiami | Tabletowo.pl

Polacy w czołówce EU pod względem zainteresowania technologiami

Dołącz do dyskusji 0

Ciekawe badania opublikował europejski wydział Samsunga. Polacy w pierwszej czwórce najbardziej zainteresowanych technologiami narodów naszego kontynentu. 78% rodaków ma swojego smartfona.

Badania opublikowane przez Samsung Electronics rzucają trochę światła na zainteresowanie technologiami w naszym kraju, chociaż trzeba oczywiście wziąć poprawkę na to, że ankieta nie zawsze odnosi się 1:1 w rzeczywistości.

Według badań aż 27% Polaków żywo interesuje się najnowszymi technologiami, a 57,5 % korzysta z nich znacznie częściej niż jeszcze dwa lata temu. 38% spośród Polaków ma co najmniej trzy urządzenia zaawansowane technologicznie.

Najwięcej mamy laptopów – 87% respondowanych przyznało się do posiadania tego urządzenia. Na drugim miejscu są smartfony (78%), a dalej – komputery stacjonarne (56%). Mimo całkiem dużego dostępu do nowinek technologicznych, wciąż nie bardzo wiemy, z czym to się je. Samsung zapytał m.in. o najtrudniejsze terminy z zakresu nowych technologii. Oto one:

  • streaming (27% wskazań)
  • internet rzeczy (24%)
  • chmura (20%)

W sumie nic dziwnego, bądź co bądź są to mocno abstrakcyjne terminy i wielu osobom mogą sprawiać trudność w zrozumieniu ich działania. Badania przeprowadzono od marca do kwietnia tego roku na próbie 10 tys. obywateli 18 europejskich państw.

Źródło: Samsung

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona