Polacy ogarniają internety w poniedziałki. Najmniej siedzą przed ekranami w soboty 17

Polacy ogarniają internety w poniedziałki. Najmniej siedzą przed ekranami w soboty

Badania dotyczące naszych rodaków zawsze mnie ciekawią. Ukazują, jakie zwyczaje ma statystyczny pochłaniacz internetowych treści i jak bardzo się angażuje w ich wymianę. Raportem o aktywności Polaków w skali tygodnia podzielił się z nami Gemius.

Badanie dotyczy zeszłego miesiąca – marca 2017 roku. W miesiącu tym polscy internauci najbardziej aktywni w sieci byli w poniedziałki, a najmniej w soboty. Średnio trzy godziny dziennie surfowali po internecie przy pomocy komputerów i dodatkową godzinę – przez smartfony i tablety.

Swego rodzaju rekord odwiedzin stron WWW w miesiącu, został pobity w poniedziałek 13 marca – wtedy Polacy wygenerowali 2,3 mld odsłon, a statystycznie każdy internauta spędził w sieci 3 godziny i 3 minuty. Z kolei sobota 25 marca była dniem, kiedy spora część z nas poświęcała czas na inne rzeczy, gdyż średnia ta wyniosła 2 godziny i 16 minut.

Polacy ogarniają internety w poniedziałki. Najmniej siedzą przed ekranami w soboty 18

W zeszłym miesiącu łączyliśmy się z internetem głównie za pomocą komputerów i laptopów (23,9 mln użytkowników – 87 procent). Z urządzeń mobilnych korzystało nieco mniej osób (20,6 mln – czyli 75 procent). Tablety są w ewidentnej mniejszości. Z podanych 20,6 milionów, prawie 20 mln to użytkownicy smartfonów, a 4 mln to właściciele tabletów. Tablety są też zdecydowanie bardziej „leniwe” – w niedziele odsetek ich używalności zwiększał się.

W analizie uwzględniono dane wśród użytkowników sieci w wieku 7-75 lat. W sumie w Polsce w minionym miesiącu z internetu korzystało 27,7 mln osób.

 

źródło: Gemius