Następne generacje zegarków Samsung Gear mogą mieć pokrętła będące wyświetlaczami | Tabletowo.pl

Następne generacje zegarków Samsung Gear mogą mieć pokrętła będące wyświetlaczami

Dołącz do dyskusji 0

Większość elastycznych wyświetlaczy ma swoje zastosowanie w produkcji smartfonów z zakrzywionymi ekranami, lub znajdują one się na szkicach projektów Samsunga ze składanymi urządzeniami przyszłości. Amerykański Urząd Patentowy otrzymał jednak od Koreańczyków ciekawy zestaw schematów, które sugerują, że przyszłe smartwatche Samsunga mogą wykorzystywać giętkie ekrany również w okrągłych pierścieniach służących za pokrętła.

Samsung zaprezentował mechanizm obsługi smartwatcha przy użyciu obracanego pierścienia już w smartwatchu Galaxy Gear S2 i z tego samego rozwiązania skorzystał przy konstruowaniu Gear S3. Nowy patent firmy zakłada zamontowanie dodatkowego wyświetlacza, który miałby być umieszczony wokół obrotowej tarczy. Według rysunków ze schematu, obrót tego ekranu miałby być ograniczony do 90 stopni.

Zgodnie z informacjami dołączonymi do dokumentacji patentowej, ten dodatkowy wyświetlacz miałby dostarczać „podstawowe informacje, takie jak data, pogoda czy informacje o aktualnie odtwarzanej piosence”. Coś takiego kompletnie zmieniłoby rolę pokrętła, które obecnie służy użytkownikowi do łatwego poruszania się po interfejsie systemu.

Oczywiście nie wiadomo, czy Samsung zamierza skorzystać z tego pomysłu. To, że taki wniosek patentowy „przeszedł”, nie oznacza jeszcze, że trzeba spodziewać się rewolucji w smartwatchach Samsunga. Z drugiej strony, wydaje się to być całkiem naturalną ewolucją dla serii zegarków Gear S. Co myślicie?

źródło: PatentlyMobile przez Sammobile

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona