Pokémon Quest już dostępne do pobrania za darmo na Androida i iOS. Nadchodzi kwadratowy Pikachu 19

Pokémon Quest już dostępne do pobrania za darmo na Androida i iOS. Nadchodzi kwadratowy Pikachu

Nie jest to zapewne najważniejsza gra z Pokemonami, która ma być zaprezentowana w tym roku, gdyż fani marki czekają na „Let’s go: Pikachu” na Nintendo Switch, ale zawsze lepszy rydz niż nic. Nawet, jeśli jest kwadratowy.

W zeszłym miesiącu Nintendo zapowiedziało premierę kilku gier z uniwersum Pokemon: Let’s go: Pikachu, Let’s go: Eevee oraz Pokémon Quest. Tę ostatnią produkcję można już pobierać na smartfony i tablety działające na systemach Android i iOS oraz wyszukać w sklepie Nintendo.

Gra przenosi nas na wyspę Tumblecube Island, która wypełniona jest znanymi nam stworkami, a także przedmiotami, które przydadzą nam się podczas rozwijania Pokemonów oraz przy okazji meczy i walk. Początkowo eksplorację wyspy rozpoczynamy z jednym zwierzakiem, w towarzystwie którego podejmiemy się pełnych przygód wypraw. W miarę jak będziemy odkrywać kolejne części wyspy i walczyć z napotkanymi dzikimi Pokemonami, staniemy się silniejsi i lepiej wyposażeni o rzeczy przydatne do rozbudowy naszej bazy.

Pokémon Quest już dostępne do pobrania za darmo na Androida i iOS. Nadchodzi kwadratowy Pikachu 21

Grafiki Pokémon Quest nie da się pomylić z żadną inną produkcją o kieszonkowych potworach – wszystko tu zbudowane jest na planie kwadratu, a właściwie – sześcianu, co czyni grę nieco podobną do Minecrafta. Muszę przyznać, że wygląda to dość zabawnie, zwłaszcza, jeśli dobrze pamiętamy, jak prezentowały się Pokemony w regionie Kanto.

Pokémon Quest już dostępne do pobrania za darmo na Androida i iOS. Nadchodzi kwadratowy Pikachu 22

Rozgrywka jest banalnie prosta i trudno stwierdzić, czy wkrótce będzie zawierać coś więcej niż tylko ładowanie pasków akcji naszych Pokemonów i wyprowadzanie ataków.

Ponieważ jest to darmowy tytuł, gra do pewnego poziomu będzie w stanie nas zająć – trudno powiedzieć, co będzie dalej, gdy zdobywanie wyższych poziomów będzie coraz trudniejsze. Wtedy pokusa dokupywania dodatkowych przedmiotów i modyfikatorów może być już spora.

Dla fanów Pokemonów gra wydaje się być pozycją obowiązkową. Dla reszty – produkcją na niezobowiązujące odstresowanie się po dniu pracy lub przerwę śniadaniową. Będziecie testować?

https://www.tabletowo.pl/2018/05/30/lets-go-pikachu-eevee-pokemon-quest-na-nintendo-switch/

źródło: Google Play