Masz starszego iPhone’a lub smartfona na Androidzie? Nie zagrasz w Pokemon GO

Pokemon GO jeszcze tej jesieni przestanie działać na kilkuletnich smartfonach. Ci z nas, którzy są wytrwałymi trenerami kieszonkowych potworków, a do gry używają starszych iPhone’ów lub smartfonów z Androidem, będą zmuszeni zmienić sprzęt.

Pokemon GO nie dla iPhone’ów 5s i 6

W październiku grę Pokemon GO dosięgnie spora aktualizacja, która może pozbawić możliwości zabawy niektórych dotychczasowych trenerów, jeśli odpalają oni aplikację na starszych modelach smartfonów.

Niantic przekazało, że gra przestanie obsługiwać urządzenia z systemem Android 5.0 oraz iOS 10 i iOS 11. Dodatkowo, nawet jeśli na iPhonie 5s lub iPhonie 6 był zainstalowany iOS 12, to i tak Pokemon GO nie będzie na nich działać. By dało się grać na iPhonie 6s, system musi być przynajmniej w wersji iOS 12.

Deweloper nie precyzuje, dlaczego porzuca wsparcie dla kilkuletnich smartfonów. Niewykluczone, że październikowa aktualizacja doda do aplikacji funkcje, których takie urządzenia nie byłyby w stanie udźwignąć sprzętowo. Pamiętamy przecież, że Pokemon GO to tytuł, który w swoich założeniach bazuje na rozszerzonej rzeczywistości, więc zwłaszcza dla starszych sprzętów może być wymagający.

Jeśli ktoś zdecyduje, że nie będzie zmieniał niewspieranego urządzenia, a jakimś cudem po aktualizacji sprawi, że gra będzie nadal na nim działać, to Niantic przy takim scenariuszu nie zapewni ewentualnej pomocy technicznej.

Przy okazji, Niantic zapowiedziało trzy wydarzenia związanych z usprawnieniami Mega Evolution:

  • Mega Pidgeot – od 1 do 7 września
  • Mega Houndoom – od 11 do 17 września
  • Mega-Evolution Timed Research – od 22 do 28 września