Pokemon Go to nie wszystko! Niantic ma w zanadrzu „turystyczne” gry bazujące na module GPS

Pokemon Go to gra-fenomen. Nie jest może już tak popularna, jak całkiem niedawno, jednak twórcy stale ją rozwijają i rozszerzają o nową zawartość. Sam spędzam z nią dość dużo czasu i często zdarza mi się widzieć na ulicy (mimo, że mieszkam w małym miasteczku) dość sporo osób nadal łapiących kolorowe stworki z popularnego uniwersum Nintendo. Twórcy Pokemon Go nie powiedzieli jeszcze jednak ostatniego słowa i planują wydanie kolejnych gier bazujących na GPS-ie naszych urządzeń.

Od dłuższego czasu wiadomo, że jedna z nich zostanie usytuowana w uniwersum Harrego Pottera. Niantic chce jednak również stworzyć gry, których zadaniem będzie uczynić turystykę jeszcze bardziej atrakcyjną. Powstać mają one we współpracy z UNWTO, czyli Światową Organizacją Turystyki Narodów Zjednoczonych funkcjonującą oczywiście przy ONZ.

Gry te będą miały za zadanie nakłonić turystów do poszerzania wiedzy o odwiedzanych rejonach i mają być związane z ich geografią czy historią. Produkcje mają przyczynić się również do zgłębiania lokalnej kultury.

https://www.tabletowo.pl/2018/11/06/ingress-prime-premiera-tworcow-pokemon-go/

W kilku słowach – nowości od Niantic mają nas rozwijać. I oby udało się osiągnąć ten cel. Każda gra, która pomoże wyciągnąć nas sprzed telewizorów lub monitorów komputera jest w tej chwili na wagę złota. Aktywizowanie społeczeństwa to w dzisiejszych czasach bardzo ważna kwestia.

Pytanie tylko, czy na wymagającym rynku turystycznym tego typu aplikacje w ogóle się przyjmą. Niantic mogło wyczuć łatwy zarobek, gdyż już w tym momencie Poke Stopy i portale z Ingress znajdują się w miejscach charakterystycznych dla miast – przy pomnikach, tablicach i historycznych budynkach. Wystarczy to tylko podać w sosie zjadliwym dla UNWTO.

Miejmy nadzieję, że już wkrótce poznamy szczegółowe informacje związane z nowymi produkcjami od Niantic oraz że podane zostaną przybliżone daty ich premier dla iOS oraz Androida.

Źródło: Engadget