Pokemon Go – fenomen, obok którego trudno przejść obojętnie | Tabletowo.pl

Pokemon Go – fenomen, obok którego trudno przejść obojętnie

Pokémon Go najpopularniejszą grą mobilną w Stanach

Dołącz do dyskusji 0

Wyszłam wczoraj na miasto. Specjalnie poszłam piechotą, bo po całym dniu niepogody nagle wyszło słońce i aż zapraszało do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu. W ciągu pół godziny minęłam co najmniej kilkanaście osób grających w Pokemon Go. A to wszystko w Kielcach. Nie chcę myśleć, jak sytuacja wygląda w Warszawie czy… Nowym Jorku.

Choć nie, nawet nie muszę sobie tego wyobrażać, bo Casey Neistat nagrał o tym materiał, do którego na początek odsyłam:

Obejrzany?

To teraz już doskonale wiecie, o czym mówię. Osób grających w Pokemon Go jest cała masa. Po czym je poznać? Po tym, że trzymają telefon w ręku, najczęściej zwisa im kabel, którym ów sprzęt podłączony jest do powerbanka, a do tego często przemieszczają się grupami. Można ich spotkać dosłownie wszędzie. A przecież wciąż nie było oficjalnej, polskiej premiery gry Pokemon Go! Tym większy jest to dla mnie fenomen.

Tymczasem okazuje się, że Pokemon Go – już oficjalnie – została najpopularniejszą grą mobilną w Stanach Zjednoczonych. Premiera gry miała miejsce zaledwie tydzień temu, ale nie przeszkodziło jej to w osiągnięciu historycznego zainteresowania. W ciągu dnia Pokemon Go notuje 21 milionów aktywnych graczy!

Tym samym tytuł przeskoczył Candy Crush Saga z 2013 roku, kiedy to dziennie aktywnych było 20 milionów użytkowników.

Gracie w Pokemon Go?

źródło: androidauthority, surveymonkey

Polecamy również

Recenzja Pokemon Go

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona