Pojawiły się pierwsze patche dla HP TouchPada

WebOS jest całkowicie nowym systemem operacyjnym opartym na jądrze Linux. Dzięki temu oferuje on dostęp do terminali pozwalających na zaawansowaną edycję funkcji oprogramowania i znaczną personalizację. Nic więc dziwnego, że w ciągu kilku dni od premiery tabletu HP TouchPad, pracującego na WebOS 3.0, w sieci pojawiły się pierwsze patche rozszerzające możliwości urządzenia.

Programiści z WebOS Internals pracujący nad Preware, bazą aplikacji, udoskonaleń i motywów dla smartfonów oraz tabletów działających pod kontrolą systemu WebOS, otrzymali TouchPady od firmy Hewlett-Packard. W zamian za to mieli tworzyć programy dedykowane temu tabletowi. Wygląda na to, że dotrzymali słowa, ponieważ w serwisie Preware zaczęły pojawiać się pierwsze patche dla TouchPada.

Nie jest ich dużo, lecz ich obecność jest obietnicą tego, co może przyjść w przyszłości: personalizacji niespotykanej w innych mobilnych systemach operacyjnych. Nie podoba Wam się animacja okien? Wyłączcie ją! Brakuje Wam przycisku do czyszczenia historii wyszukiwania? Nie ma problemu, doda go odpowiedni patch!

Czekam z niecierpliwością na kolejne nowości; nie tylko na patche, ale także aplikacje i motywy. Nawet jeśli WebOS stanie się tabletowym odpowiednikiem komputerowego systemu Ubuntu – chcę go mieć.

źródło