Pojawił się jailbreak dla iOS 9.2 oraz 9.3.3

Najnowsze stabilne wydania systemu iOS dla iPhone’ów i iPadów doczekały się w końcu swojej wersji jailbreaka. Można go przeprowadzić za pomocą prostego narzędzia Pangu. Jest jednak kilka dodatkowych ograniczeń.

A już myślałem, że iOS 9 nie zostanie złamany. Jednak chiński zespół Pangu Team obszedł w końcu zabezpieczenia Apple i jailbreak iOS 9.2 oraz 9.3.3 jest już dostępny do pobrania. Proces łamania zabezpieczeń w iPhone’ach oraz iPadach jest podobny do poprzednich wersji iOS. Pozwala też na zainstalowanie sklepu Cydia, czyli alternatywy dla App Store.

Warto jednak pamiętać o paru ograniczeniach, których jak na razie nie udało się usunąć. Przede wszystkim jailbreak jest dostępny tylko dla urządzeń o 64-bitowej architekturze. W praktyce oznacza to, że nie przeprowadzimy jailbreaka na starszych smartfonach, takich jak np. iPhone 5 czy iPhone 5c. A te urządzenia otrzymały aktualizację do iOS 9, o czym warto przypomnieć.

Jailbreak iOS 9 jest dostępny po chińsku, co nieco utrudnia korzystanie z narzędzia. Nie jest to jakieś wielkie utrudnienie, jednak warto przeczytać dokładnie poradnik na stronach Pangu Team, zanim przystąpimy do samodzielnego odblokowywania smartfonu czy tabletu firmy Apple.

Źródło: Pangu Team