Pojawił się Android 5.1 Lollipop dla Della Venue 8 7840 | Tabletowo.pl

Pojawił się Android 5.1 Lollipop dla Della Venue 8 7840

Dołącz do dyskusji 0

Jeszcze do niedawna, bo do czasu premiery Samsunga Galaxy Tab S2, najcieńszym tabletem na świecie był Dell Venue 8 7840. W maju bieżącego roku producent wypuścił dla niego aktualizację do Androida 5.0 Lollipop, a teraz posiadacze tego urządzenia mogą się już cieszyć najnowszą wersją „lizaka”. Jakie zmiany wprowadzono?

Dell Venue 8 7840 to tablet z wyższej półki. Ekran 8″ o rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli, 2 GB RAM, Intel Atom Z3500 z PowerVR G6430, kamerka 2 Mpix oraz aparat Real Sense 8 Mpix – więcej na temat tego modelu dowiecie się z tego wpisu. Początkowo ten zawodnik wagi lekkiej działał pod kontrolą Androida 4.4 KitKat. Po kilku miesiącach od zapowiedzi o aktualizacji do Lollipopa, Amerykanie wypuścili oficjalny update. Z kolei teraz pojawiła się wersja 5.1.

Android 5.1 Lollipop dodaje szybki dostęp do WiFi oraz Bluetooth, poprawia działanie czytnika kart pamięci oraz wyświetlanie powiadomień. Dodatkowo pojawiły się cztery nowe języki: duński, norweski, szwedzki oraz fiński. Warto wspomnieć o ulepszeniu działania aparatów Real Sense – Dell zapowiada, że będą teraz lepiej wykrywały głębię obrazu. Nie zabrakło także poprawek błędów.

dell-venue-8-7840

Aktualizacja dla Dell Venue 8 7840 jest już dostępna za pośrednictwem OTA. Bardzo dobrze, że tym razem posiadacze tego tabletu nie musieli długo czekać na update – poza tym wnosi kilka znaczących zmian.

źródło: Android Police (grafika), Tablet Blog

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona