Podziel się z innymi muzycznym dobrem! Spotify Wrapped pokaże Ci, czego najczęściej słuchałeś w 2018 roku

Spotify podsumowuje 2018 rok – nie tylko podając, jakiej muzyki słuchano najczęściej na świecie, ale także umożliwiając nam przejrzenie własnych statystyk i zorientowanie się, czyich kawałków jesteśmy największymi fanami (o ile tego nie jesteśmy sami w stanie określić). Będziemy mogli dowiedzieć się także, ile czasu spędziliśmy na rozkoszowaniu się muzyką w kończącym się roku.

Ze statystyk podanych przez Spotify wynika, że najczęściej słuchanym artystą na świecie jest kanadyjski raper Drake. W samym 2018 roku zaliczył on ponad 8,2 miliarda odtworzeń. Na drugim miejscu znalazła się Ariana Grande, a trzecie miejsce należy się Rihannie.

Reklama

W Polsce też dominuje hip hop. Podium zostało totalnie zdominowane przez Taco Hemingwaya oraz Quebonafide. Nie dość, że zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsca, to ich duet TACONAFIDE zaklepał sobie miejsce trzecie. Najczęściej odtwarzanym utworem stał się singiel Tamagotchi.

Poniżej możecie przyjrzeć się infografice dotyczącej najbardziej popularnych utworów i artystów 2018 roku.

 

Top Listy z artystami oraz utworami najczęściej słuchanymi w Polsce znajdziecie na Spotify.

Twoje własne Top 2018 na Spotify

Spotify zgromadziło także mnóstwo ciekawych informacji na temat Waszych preferencji muzycznych. Ze strony spotifywrapped.com dowiecie się, jak dużo muzyki słuchaliście w mijającym roku, których artystów najczęściej wybieraliście i jak często katowaliście swój ulubiony kawałek.

Nie zapomnijcie przełączyć języka strony na Polski z menu w dolnej prawej części ekranu – z jakiegoś powodu witryna nie zawsze poprawnie rozpoznaje nasz region.

Strona przedstawia te statystyki w bardzo przyjemny sposób – za pomocą 11 kart z ciekawostkami o nas samych i muzyce, której słuchamy. Osobiście polecam, gdyż można być zaskoczonym wynikami. Można się nimi później łatwo podzielić, bo aplikacja tworzy też listę 100 najczęściej odtwarzanych przez nas utworów w 2018 roku.

Nie krępujcie się podawać swoich wyników w komentarzach: dobra muzyka musi być szerzona!

 

 

źródło: Spotify, własne