Podstawowy wariant Huawei P9 również otrzyma procesor Kirin 955 | Tabletowo.pl

Podstawowy wariant Huawei P9 również otrzyma procesor Kirin 955

Dołącz do dyskusji 0

Premiera Huawei P9 już jutro. Tymczasem dowiadujemy się, że producent może zrobić nam większą niespodziankę, niż się spodziewaliśmy. Podstawowy wariant pojawił się w bazie GFXBench i zdradził, że on również otrzyma procesor Kirin 955.

Od dłuższego czasu była mowa, że „bazowy” Huawei P9 zostanie wyposażony w układ Kirin 950, podczas gdy jego wersja „ulepszona” dostanie już Kirina 955. Jak się jednak okazuje – co zdradza nam jeden z popularnych benchmarków – oba smartfony będą „napędzane” przez ten sam procesor (czyli 955-tkę).

Pozostałe parametry zgadzają się w większości z poprzednimi przeciekami i obejmują: wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (GFXBench podaje 5,1 cali, ale z całą pewnością będzie to 5,2 cala), układ graficzny Mali-T880, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, podwójny aparat główny 12 Mpix (każdy), kamerkę 8 Mpix na przodzie (wcześniej mówiło się o 5 Mpix) oraz NFC. Całość ma pracować oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow z EMUI 4.0, zaś za energię dostarczy akumulator o pojemności 2900 mAh.

Huawei P9 GFXBench

Jutro spodziewamy się także premiery Huawei P9 Lite, Max oraz wersji „ulepszonej” wariantu podstawowego.

Źródło: WinFuture, @evleaks

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona