Czy Google wstydzi się Androida? Podczas konferencji dotyczącej nowych Pixeli nazwa tego systemu nie padła ani razu

Podczas wydarzenia, na którym zobaczyliśmy nowe Pixele, można było zauważyć jedną interesującą rzecz: osoby prezentujące kolejne sprzęty Google, ani razu nie wspomniały Androida, posługując się nazwą tego systemu. Raczej nie było w tym przypadku. Pytanie tylko: co to może oznaczać?

Gdyby sięgnąć nieco w przeszłość, do 2016 roku, kiedy to Google pokazywało światu pierwsze smartfony z linii Pixel, nie szczędzono słów pochwały dla najnowszej wersji Androida – Nougat. Zapowiadano szybsze aktualizacje i podkreślano kluczowe funkcje systemu oraz to, jak dobrze będzie się z nich korzystać na nowym urządzeniu. Frazę „Android” można usłyszeć tam co najmniej 8 razy.

Reklama

Dwa lata później, podczas konferencji Google, słowo „Android” nie pada ani razu

Zapis tekstu z konferencji Google poświęconej Pixelom i innym nowościom raczej się nie myli. Zresztą, można go samodzielnie prześledzić, otwierając listę dialogową z klipu umieszczonego w YouTube. Prezenterzy Google’a mówią o różnych rzeczach: o Pixelach, chromebooku Slate, Home Hubie, aplikacji Wiadomości, Asystencie Google i Chrome OS. W kontekście Androida wypowiadają się tylko jako o „systemie operacyjnym”, ale nigdzie podczas prawie półtoragodzinnej konferencji nie da się usłyszeć słówka „Android”.

Osoba, która jest rzekomo zaznajomiona z marketingową strategią Google wskazała, że marka Android okazała się w ostatnich latach nieskuteczna w reklamie, w skojarzeniu ze sprzętem i usługami. Dlatego nie podkreśla się już jej znaczenia w materiałach promocyjnych.

Google podobno rozważa wewnętrzne wycofanie nazwy Android z produktów typu Pixel, choć może się to wiązać z ogromnymi zastrzeżeniami osób, które nie widzą innej możliwości, by system napędzający ich urządzenia nazywał się jakoś inaczej (nawet jeśli konstrukcyjnie nie różniłby się w żaden sposób od „normalnego” Androida).

Ciekawe, czy to tylko daleko posunięte plotki bazujące na nic nieznaczącym niedopatrzeniu Google, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy i w przyszłym roku szykuje się mała rewolucja w nazewnictwie systemu wraz z nadejściem 10. wersji Androida. Jak myślicie?

 

źródło: 9to5google przez PhoneArena