Od dziś możemy dodać podcasty do playlisty na Spotify 17

Od dziś możemy dodać podcasty do playlisty na Spotify

Ostatnia aktualizacja:

Spotify w końcu umożliwiło dodawanie podcastów do playlisty. Podcasty od jakiegoś czasu cieszą się coraz większą popularnością w serwisie i aż dziwne, że szwedzkiej firmie zajęło tak długo dodanie tej podstawowej funkcji.

Podcasty są naprawdę dobrze rozwinięte na Spotify. Mamy z czego wybierać, nawet jeśli chcemy słuchać wszystkiego tylko w naszym ojczystym języku. Dziś możemy podcast dodać do playlisty i wymieszać go z odrobiną muzyki, która według nas do niego pasuje. Oprócz tego możemy wykorzystać playlisty, aby ułożyć po sobie kilka podcastów. Do tej pory jeśli chcieliśmy słuchać kilku danych podcastów podczas np. długiej trasy zmuszeni byliśmy do zakolejkowania każdego z nich, co nie było najlepszym rozwiązaniem.

Od dziś możemy dodać podcasty do playlisty na Spotify 19
Lista najpopularniejszych podcastów w Polsce / własne

Jak dodać podcast do playlisty Spotify?

Aby to zrobić musimy odpalić aplikację Spotify na naszym telefonie, a następnie po prostu znaleźć podcast, który lubimy. Pod trzema kropkami znajduje się opcja „Dodaj do playlisty”, po kliknięciu której do wyboru będziemy mieli dodanie jej do jednej z obecnych playlist, lub stworzenie nowej. Stamtąd możemy nim zarządzać tak samo jak zarządzaliśmy piosenkami. Jedyną różnicą będzie wygląd podcastu w playliście – kafelek z nim jest zdecydowanie większy, ma swój opis, podano tam czas trwania i dzień, w którym został on opublikowany.

Od dziś możemy dodać podcasty do playlisty na Spotify 21
Podcast możemy dodać do każdej playlisty, nawet jeśli tam nie pasuje ;) / własne

Opcja niestety nie jest dostępna na komputerach. Spotify twierdzi, że zostanie ona dodana w przyszłości. Oczywiście playlisty stworzone na telefonie możemy odtwarzać na PC razem z dodanymi do nich podcastami.

Od dziś możemy dodać podcasty do playlisty na Spotify 22
Na PC nadal nie możemy dodawać podcastów do playlist / własne

Źródła: Spotify Opracowanie własne